Co znajduje się na zlewie lub w jego pobliżu w prawie każdej kuchni? Zazwyczaj butelka płynu do mycia naczyń, żel lub proszek do czyszczenia zlewów, mydelniczka z kostką mydła.

Do tych detergentów i środków czyszczących możesz dodać tubkę pasty do zębów. Po co?

Oczywiście niewiele osób pomyślałoby o myciu zębów w kuchni. Ale pasta nadaje się do innych celów.

Na przykład w celu uporządkowania drewnianego blatu, na którym z czasem pojawiły się różne plamy, np. plamy wilgoci.

Te defekty będzie można usunąć za pomocą pasty do zębów: nałóż ją na szczoteczkę i dobrze trzyj te miejsca na stole, w których widoczne są plamy.

Lub poleruj chromowane części i naczynia pastą do zębów. Pasta dobrze radzi sobie z tym zadaniem, jeśli niewielką jej ilość wcierasz suchą, miękką ściereczką w powierzchnię wymagającą polerowania, odczekaj chwilę i następnie dokładnie spłucz wodą.

Nawiasem mówiąc, zlewy są również łatwe do czyszczenia i można przywrócić im blask, jeśli używasz szczoteczki do zębów zamiast specjalnych środków.

Po pokrojeniu ryby na plastikowej desce nadal czuć nieprzyjemny zapach? W tym może ci pomóc pasta do zębów: wyciśnij trochę zawartości z tubki, weź gąbkę i dobrze rozetrzyj ją na desce, rozcierając pastę na całej powierzchni. To tyle, teraz deska przyjemnie pachnie miętą lub cytryną, a nie rybą.

To samo nadaje się również do usuwania nieprzyjemnych zapachów jedzenia ze skóry rąk. Jeśli żadne mydło nie jest w stanie usunąć zapachu, nałóż pastę do zębów na dłoń i potrzyj dłonie. Co więcej, należy to zrobić bardzo dokładnie. Później wystarczy umyć ręce pod bieżącą wodą i posmarować ulubionym kremem.

Srebrne łyżki i widelce są zmatowiałe i poczerniałe? Nie szukaj specjalnych środków do czyszczenia ich, jeśli masz pod ręką tubkę pasty do zębów i wilgotną, miękką ściereczkę. Pasta doskonale oczyszcza żeliwne patelnie, a ulubione filiżanki z osadów kawy czy herbaty.

Na koniec możesz nawet wyczyścić odpływ zlewu kuchennego pastą do zębów. Jeśli w domu jest prawie zużyta tubka pasty, odetnij wierzch, wlej do tego pojemnika ciepłą wodę. Poczekaj, aż pasta rozpuści się w wodzie i wylej tę mieszankę do zlewu.

W ten sposób pomożesz zmyć, choć częściowo, tłuszcz, które osiadł na rurach (w końcu każda pasta zawiera substancje powierzchniowo czynne), a jednocześnie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu ze zlewu. Nawiasem mówiąc, niektóre rodzaje zlewozmywaków bardzo sprzyjają czyszczeniu ich pastą do zębów.

Główne zdjęcie: google.com