Ci, którzy pracują w schroniskach dla bezdomnych psów i kotów, wiedzą, jak trudno jest znaleźć właściciela dla zwierzaka z pewnymi problemami. Mało kto chce zabrać do domu jednookiego psa lub kota bez jednej łapy. Ale takie zwierzęta są przyzwyczajone do życia z tym i zachowaniem nie różnią się od zdrowych zwierząt. Jednak nawet tak nietypowe zwierzaki są również zabierane ze schroniska, mimo pewnych problemów zdrowotnych.

foto: mimimetr.me

W jednym ośrodku była kotka o imieniu Appa, która miał rzadką chorobę genetyczną, która ma wpływ na skórę. Z tego powodu jej wygląd był niestandardowy i dla wielu osób wyglądał odpychająco, więc nie było chętnych, by ją do siebie zabrać.

foto: mimimetr.me

Zdjęcie kotki zostało opublikowane w grupie, w której były zwierzęta z podobną chorobą. Niedawno dziewczynie o imieniu Elise zmarł kot, który miał ten sam problem ze skórą. Dziewczyna właśnie szukała nowego zwierzaka i chciała wziąć dokładnie z tym samym problemem, ponieważ miała doświadczenie w opiece nad takim kotem.

foto: mimimetr.me

W ten sposób Appa trafiła do domu Elise. Ponadto u kotki zdiagnozowano liszaj i problemy z sercem. Ale to nie przestraszyło Elise, która zaczęła leczyć kotkę.

foto: mimimetr.me

Należy zauważyć, że kotka należy do rasy Selkirk Rex, która z natury ma kręcone futro. Jednak z powodu choroby genetycznej sierści jest co raz mniej, a skóra staje się cieńsza, co powoduje na niej pęknięcia i rany. Biedne zwierzę stale cierpi przez ból w tych miejscach. U Appy najbardziej bolesne miejsce to szyja, więc Elise musiała zawiązać szalik.

foto: mimimetr.me

Wielu użytkowników Instagrama śledzi życie Appy i martwi się o jej samopoczucie. Właścicielka wrzuca różne zdjęcia swojego ulubionego zwierzaka, nawet te, na których jest z wypadającą sierścią. Po leczeniu stan kotki znacznie się poprawił, a teraz wygląda jak prawdziwa piękność.

foto: mimimetr.me

Zwyczajowo ubiera się zwierzęta z podobną chorobą w odzież ochronną, aby nie było kontaktu z otaczającymi przedmiotami. Ale Appie zakłada się tylko obrożę, właścicielka zabiera ją na spacer w dziecięcym wózku.

Nowemu zwierzakowi udało się zaprzyjaźnić z psem rasy rottweiler o imieniu Mowgli, który od dawna mieszka u dziewczyny. Generalnie Elise jest zachwycona swoim wąsatym zwierzakiem, kotka ma cudowny łagodny charakter, jest bardzo czuła i inteligentna. Dziewczyna cieszy się, że może opiekować się swoim zwierzakiem, ponieważ kotka daje tak wiele pozytywnych emocji.

foto: mimimetr.me

Nie bój się zabierać „wyjątkowych” zwierząt ze schroniska lub z ulicy. Zawsze będą ci wdzięczni za to, a ich miłość będzie bezgraniczna.

Główne zdjęcie: leprechaun.land