Mette-Marit zdołała nie tylko rozkochać w sobie norweskiego księcia, ale także zostać jego żoną, otrzymując tytuł księżnej koronnej. Historia tej kobiety zasługuje na uwagę.

foto: lemurov.net

Urodzona w 73 roku w Kristiansand, Mette-Marit dorastała w dużej i biednej rodzinie, jej ojciec zostawił matkę, więc dzieci wychowywał ojczym. W latach szkolnych dziewczyna była bardzo miła i sympatyczna, przez jakiś czas uczyła się w Australii. Mette-Marit ukończyła studia w Szkole Katedralnej w swoim rodzinnym mieście.

Z łagodnej i dobrodusznej dziewczyny Mette-Marit zmieniła się w prawdziwą buntowniczkę, nawiązała kontakt z nie najlepszym towarzystwem. Pracowała jako kelnerka, aby się utrzymać. Po zajściu w ciążę ze swoim chłopakiem Mette-Marit urodziła syna, nazywając go Marius.

foto: lemurov.net

Spotkanie utytułowanego Haakona ze współczesnym Kopciuszkiem odbyło się w bardzo nieoczekiwanym miejscu – na festiwalu Quart rock, który słynie ze skandalicznych występów. Zarówno Mette-Marit, jak i Haakon przywiodła na koncert miłość do muzyki rockowej.

Między młodymi ludźmi pojawiły się uczucia, w które ani syn, ani zupełnie różne warstwy społeczeństwa nie miały wpływu. W 1999 roku para zaczęła wynajmować mieszkanie, a rok później Haakon oświadczył się ukochanej. Jego rodzice nie byli zachwyceni tą decyzją, zwłaszcza gdy w mediach pojawiły się stare zdjęcia Mette-Marit i informacja, że ​​w młodości prowadziła bardzo rozpustny tryb życia.

foto: lemurov.net

Król Harald w końcu poddał się i pozwolił swojemu synowi poślubić zwykłą dziewczynę, ponieważ sam władca Norwegii również kiedyś wybrał zwykłą dziewczynę i przez dziewięć długich lat zabiegał o zezwolenie na zawarcie małżeństwa u królewskiej rodziny.

foto: lemurov.net

Przed ślubem para odpowiadała na pytania na konferencji prasowej, a płacząca Mette-Marit żałowała czynów, które popełniła w młodości. Zdobyła uznanie ludzi, a w 2001 roku odbył się ślub. W 2004 i 2005 roku u pary urodziła się córka Ingrid Alexandra i syn Sverre Magnus.

Od dwóch dekad była kelnerka wykonuje świetną robotę koronnej księżniczki. Ukończyła studia i zaczęła pracować charytatywnie w dziedzinie medycyny. Mette-Marit jest żywym przykładem tego, że można osiągnąć sukces w życiu nawet bez wybitnych zdolności i danych zewnętrznych.

Główne zdjęcie: lemurov.net