Każdy stara się posadzić więcej drzew w pobliżu swojego domu. I to jest słuszne. Nie tylko tworzą przytulny cień i przynoszą owoce. Zgodnie z powszechnym przekonaniem, drzewa są symbolem zdrowia, płodności i dobrobytu.

foto: all4soul.com

Co należy posadzić w pobliżu domu?

Przede wszystkim posadź wiśnię. Jest bezproblemowa, ale pięknie kwitnie wiosną, a latem dojrzewają smaczne i zdrowe owoce. Z szacunkiem traktują to drzewo na Wschodzie: jest symbolem dobrobytu i przynosi szczęście.

foto: all4soul.com

Wskazane jest sadzenie wiśni w pobliżu miejsca, w którym planujesz postawić grilla. Z punktu widzenia przyciągania bogactwa materialnego najlepiej rozpalać ognisko podczas kwitnienia drzewa.

Przed domem trzeba posadzić jałowiec

foto: all4soul.com

Według legendy roślina ta jest w stanie walczyć ze złymi siłami. Aby oczyścić dom z negatywnej energii, trzeba czas od czasu spalić kilka gałęzi jałowca w kominku lub w piecu.

Dzika róża jest bardzo piękna na wiosnę

foto: all4soul.com

Słynie nie tylko z pachnących kwiatów i zdrowych owoców. Dzika róża jest uwielbiana przez czarowników i magów, ponieważ roślina ta symbolizuje miłość, pasję i silne więzi rodzinne.

Modrzew ma pozytywny wpływ na człowieka

foto: all4soul.com

Modrzew można nazwać „zielonym psychologiem”, ponieważ pomaga przezwyciężyć melancholię, depresję, nieuzasadnione lęki i strachy. Te drzewa pomagają przywrócić równowagę psychiczną. Jesienią są po prostu przepiękne!

Przydatne jest sadzenie akacji w pobliżu domu

foto: all4soul.com

Jest znak, że to pachnące drzewo pomaga mężczyznom i kobietom pozbyć się niepłodności. Dodatkowo poprawia nastrój i łagodzi stres.

Niewiele osób jest obojętnych na gruszki. Ale to nie tylko pyszne owoce!

foto: all4soul.com

Gruszka to symbol długowieczności, miłości i macierzyństwa. Jeśli posadzisz ją w pobliżu swojego domu, jej pozytywna energia pomoże ci łatwo nawiązać przyjaźnie.

Ludzie mają różne nastawienie do świerku.

foto: all4soul.com

Wielu uważa świerk za wampira energetycznego, a nawet są pewni, że wypędza mężczyzn z domu. Obawiają się nawet sadzić świerk w pobliżu domu nowożeńców, aby nie pozbawić ich spadkobierców.

Ale wszystko to można nazwać nieprawdą. Tak, świerk pochłania energię, ale tylko latem. Zimą hojnie się nią dzieli. Ponadto świerk chroni rodzinę przed kłótniami, reguluje emocje i oczyszcza płuca. A jednak nie zaleca się sadzenia tego drzewa w pobliżu domu, ale z zupełnie innego powodu. Wszystko przez to, że potężne korzenie tego drzewa mogą poważnie uszkodzić fundament domu.

W wielu regionach zwyczajowo sadzi się kaliny w pobliżu domu. I słusznie!

foto: all4soul.com

Ta roślina lecznicza nie tylko uspokaja układ nerwowy: jest również stosowana w leczeniu niektórych chorób.

Możesz także posadzić klon w pobliżu domu.

foto: all4soul.com

Uważa się, że zabiera negatywną energię, w wyniku czego w rodzinie jest mniej kłótni. To drzewo przynosi do domu długowieczność, miłość i dobrobyt. Ci, którzy mają klon rosnący w pobliżu swojego domu, zawsze będą spokojni i pewni siebie.

Jarzębina również ma pozytywne właściwości

foto: all4soul.com

Chroni dom przed negatywną energią, złymi duchami i złymi czarami. Jarzębina pomaga kontrolować uczucia i okazywać je tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Ale dla kobiet po 40-tce przynosi drugą młodość. Drzewo najlepiej posadzić w pobliżu okien.

Przez długi czas w pobliżu okien sypialni młodej dziewczyny była sadzona jabłoń

foto: all4soul.com

Uważano, że wnosi do życia rodzinnego piękno, urok i szczęście. Wiele osób kojarzy jabłoń z wieczną młodością i długowiecznością.

Główne zdjęcie: all4soul.com