Ludzkość jest beztroska, co wyraźnie potwierdzają ekolodzy, codziennie zwracający uwagę ludzi na problemy zanieczyszczenia środowiska. Szczególnie groźnie wygląda problem z zanieczyszczeniem wody na świecie.

Na oceanie znajdują się całe wyspy gruzu, utworzone przez prądy morskie, które rozkładając się zatruwają życie organizmom morskim. Zapraszamy do oceny kreatywności wolontariuszy i działaczy ekologicznych w projekcie poświęconym utylizacji odpadów.

foto: lemurov.net

Jedna z osób, kto regularnie pomaga oczyszczać wodę z odpadów nieorganicznych, David de Rothschild, korzysta z jachtu Plastiki, który jest wykonany z przetworzonego plastiku. Według niego polityka podwójnych standardów ma miejsce wtedy, gdy wszyscy wiedzą o klęskach żywiołowych, ale nic nie robią, dopóki te katastrofy nie będą dotyczyć tych ludzi.

Kilka lat temu aktywiści zbudowali hotel na centralnym placu Madrytu ze śmieci zebranych na lokalnych plażach i pchlich targach. Dwukondygnacyjny budynek oparto na solidnym drewnianym szkielecie, a wewnątrz zaprojektowano pięć pokoi dwuosobowych. Poza biotoaletą nie było żadnych innych udogodnień dla dziesięciu wolontariuszy przebywających w tym hotelu.

foto: lemurov.net

Pomysł został urzeczywistniony przez słynnego niemieckiego artystę HA Schulta. Jest pierwszym europejskim artystą, który uczynił temat nierównowagi ekologicznej centralnym tematem swoich prac. Do realizacji pomysłu zużył ponad dwanaście ton odpadów zebranych na plażach Morza Śródziemnego. Jest uważane za najbardziej nieprzyjazne dla środowiska ze względu na dużą ilość terenów wypoczynkowych.

foto: lemurov.net

Ten hotel był przez kilka dni na Plaza dell Callao. Przed wejściem do hotelu, Beach Garbage Hotel, aktywiści wywiesili transparent wzywający do podjęcia działań w celu oczyszczenia wód przybrzeżnych, w przeciwnym razie już wkrótce będą musieli spędzić wakacje na wysypisku śmieci.

foto: lemurov.net

Należy zauważyć, że nie jest to pierwszy projekt, podobny budynek z odpadów powstał w Rzymie około roku temu, w pobliżu starożytnego zabytku architektury, Zamku Świętego Anioła.

Główne zdjęcie: lemurov.net