Do prania używam octu, dużo na tym oszczędzam i jestem bardzo zadowolona z efektów. To tani, bezpieczny środek, który nadaje się do wszystkich tkanin, a nawet może być stosowany do odzieży dziecięcej. Trudno jest znaleźć główny powód, dla którego to robię. Jest ich dużo, ale piszę o tym co jest mi bliskie.

Pierwszy powód. Wszyscy doskonale wiemy, że nowe tekstylia trzeba uprać. Pewno zauważyłeś, że nowe ręczniki nie wchłaniają zbyt dobrze wilgoci i są trochę twarde. Jeśli podczas prania dodasz trochę octu, ręczniki staną się bardziej miękkie. Dzieje się tak, ponieważ zmywa się z nich fabryczna impregnacja, która jest na wszystkim, nawet na ubraniach dziecięcych. Z pewnością nie jest to szkodliwe, ale mimo wszystko. Po dodaniu octu tekstylia stają się bardziej miękkie i przyjemniejsze w dotyku.

Drugi powód. Kolorowe tekstylia umyte w occie nie będą tracić koloru. Tyle razy o tym się przekonałam, kupując nową tkaninę dla moich potrzeb. Nowe tkaniny zwykle moczę w wodzie z octem. Kiedy ciemne i jasne tkaniny łączą się w jednym „produkcie” bardzo ważne jest, aby nie zmieniały koloru.

Trzeci powód. Ocet świetnie zwalcza brud i bakterie wewnątrz pralki. W celu dezynfekcji wlewam do pralki ocet stołowy (1 szklanka) i włączam tryb Płukanie/Wirowanie.

Czwarty powód. Ocet usuwa nieprzyjemne zapachy z tkanin, na przykład jeśli palisz w pomieszczeniu. Pranie zasłon lub poduszek z użyciem octu usunie zapach tytoniu.

Piąty powód. Ocet działa antystatycznie, dzięki czemu pomaga pozbyć się „przyklejonej” sierści zwierząt.

Szósty powód. Dodając ocet podczas prania zachowujemy nie tylko kolor kolorowych rzeczy, ale także biel bieli. Możesz również używać octu do usunięcia plam z kawy, herbaty, dżemu lub wina. Wystarczy spryskać octem i pozostawić na 10 minut. Następnie prać w zwykłym trybie.

Siódmy powód. Ocet utrzymuje pralkę w dobrej kondycji. Aby zmyć cały brud i kamień, wystarczy raz w miesiącu włączyć pralkę bez odzieży, dodając do niej 2 szklanki octu.

Jeśli kogoś przeraża zapach, to po praniu nie pozostaje on na tkaninach. Nie używam żadnych dodatków, po prostu włączam dodatkowe płukanie. Pranie pachnie świeżością.

Teraz najważniejsze jest ilość dodanego octu.

Do każdego prania dodaję około 100 ml (1/2 szklanki) octu stołowego do bębna pralki.

Jeśli boje się o trwałość koloru, to robię roztwór: w misce mieszam 5 litrów wody i 1 szklankę octu. Próbuję, woda powinna być kwaśna.

Aby wyczyścić pralkę dodaję 2 szklanki octu stołowego do bębna lub przegródki na detergent.

Dodawaj, myj w occie a Twoje ubrania będą wyglądać jak nowe. Jest o wiele bezpieczniejszy niż używanie chemikaliów.

Główne zdjęcie: google.com