Bill Shaver, który mieszka w Missouri, wracał zeszłej wiosny z połowu ryb i zatrzymał się w opuszczonej miejscowości. Kiedy mężczyzna dosłownie minutę później wrócił do swojego samochodu, znalazł w nim niespodziewanego gościa.

Na siedzeniu zwinięty w kłębek, ze spuszczoną głową i zamkniętymi oczami, siedział bezpański pies. Zwierzę wyglądało na wyczerpane i smutne, więc Bill po prostu nie podniósł ręki, żeby go wypędzić. Zamiast tego Shaver zaoferował psu kilka batoników ryżowych, które zostały zjedzone w kilka sekund.

foto: lemurov.net

Bill bardzo lubi zwierzęta, więc pies miał szczęście. Mężczyzna wysłał żonie zdjęcie swojego nieproszonego gościa i zapytał, czy może zabrać zwierzę ze sobą. Na szczęście jego żona się zgodziła i Shaver wrócił do domu ze swoim nowym czworonożnym przyjacielem. Pies przez całą drogę spał spokojnie na siedzeniu i nie chciał go opuszczać nawet gdy samochód podjechał pod dom Billa.

foto: lemurov.net

Pies otrzymał imię River (rzeka) na cześć miejsca, w którym został znaleziony. W nowym domu River została przyjęta bardzo ciepło: tutaj czekały na nią jeszcze trzy zwierzaki - Butters, Winston i Ginger. I choć kot początkowo był ostrożny i raczej agresywny w stosunku do nowego lokatora, później też zaakceptował nowego członka rodziny.

Przed przedstawieniem River z resztą zwierzaków Bill musiał psa przygotować. Pies był bardzo wychudzony, wyczerpany, odwodniony i brudny. Zwierzę było pokryte kleszczami i ranami. Shaver wykąpał nowego zwierzaka, opatrzył rany i podał mu obfitą kolację. Po kąpieli, pozbyciu się od krwiożerczych owadów i jedzeniu, River odprężyła się i mogła spokojnie spać przez całą noc.

Source: youtube.com

Następnego ranka Bill zabrał psa do kliniki weterynaryjnej i gdzie stwierdzono, że problemy zdrowotne są znacznie poważniejsze, niż się wydawało na pierwszy rzut oka. U River zdiagnozowano chorobę serca, nabyte podczas walki nie gojące się ropiejące rany i pasożyty.

Rodzina Shavers zapewniły River kompleksową opiekę i skuteczne leczenie, dzięki czemu pupil szybko wyzdrowiał i zaczął czuć się świetnie. Teraz wykazuje doskonały apetyt, radośnie bawi się z nowo poznanymi przyjaciółmi i bardzo kocha właścicieli.

Główne zdjęcie: lemurov.net