Siostry od pięciu lat idą obok siebie przez życie – tak jak w chwili, gdy się urodziły.

Pięć lat temu we wszystkich kanałach informacyjnych pojawiły się zdjęcia Jenny i Jillian Thistlethwaite z Ohio. Bliźniaczki urodziły się silne i zdrowe, pomimo ogromnego ryzyka dla ich życia. Chodzi o to, że Jenna i Jillian w łonie matki dzieliły jeden worek owodniowy i jedno łożysko dla dwojga.

W medycynie te bliźnięta nazywane są „monoamniotycznymi” lub po prostu „mono mono”. Takie ciąże są rzadkie i wiążą się z szeregiem zagrożeń, w tym uduszeniem pępowiną, przedwczesnym porodem, a nawet niedorozwojem lub śmiercią jednego z bliźniąt.

foto: goodhouse.ru

Ale to nie wszystko. Zaraz po urodzeniu siostry trzymały się za ręce - tak mocno, że lekarze musieli je rozdzielać by móc zbadać. Po miesiącach martwienia się o dzieci, ten słodki gest siostrzanej przyjaźni wywołał łzy radości u ich matki Sarah, która spędziła prawie trzy miesiące w szpitalu, aby wytrzymać do 33 tygodnia ciąży.

foto: goodhouse.ru

Kilka tygodni po porodzie rodzice Jenny i Jillian wreszcie mogli zabrać je do domu. Między dziewczynami istniała szczególna więź. Nie mogły długo być od siebie daleko i potrafiły się uspokoić tylko trzymając się za ręce.

Sarah i Bill obserwowali tę milczącą komunikację ze zdumieniem. Dziewczyny, które spędziły 33 tygodnie w bliskim kontakcie, teraz nie mogły się ze sobą rozstać ani na minutę.

foto: goodhouse.ru

Teraz Jenna i Jillian mają 5 lat. Według matki dziewczynki wyglądają i zachowują się tak samo, że nawet ona czasami je myli. Jenna i Jillian spędzają ze sobą cały czas i denerwują się gdy są osobno.

„Jeśli mój mąż idzie do sklepu”, mówi Sarah, „mogę wysłać z nim jedną z córek, a drugą zostawić w domu. Kiedy tak się dzieje, oboje zaczynają się smucić i cały czas o siebie pytają. Są bardzo do siebie przywiązane. "

foto: goodhouse.ru

Siostry mają te same zainteresowania. Oboje uwielbiają pływać i spacerować na świeżym powietrzu, lubią te same zabawki i wybierają to samo jedzenie. A nawet we śnie dziewczyny leżą blisko siebie - trzymając się za ręce, jak przy urodzeniu.

Główne zdjęcie: goodhouse.ru