Zebraliśmy rzadkie archiwalne materiały przedstawiające gwiazdy XX wieku pozujące ze swoimi matkami. Jak wyglądały matki Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn i innych ikon ubiegłego wieku – przeczytaj ten artykuł.

Mama Elizabeth Taylor - Sarah Viola Wombrodt

foto: google

foto: google

Elizabeth odziedziczyła po matce nie tylko wygląd (owalny kształt twarzy, czarne brwi, lekko zadarty nos, gęste włosy), ale także zamiłowanie do aktorstwa. W młodości Sarah Southern (sceniczne imię) grała w teatrach i występowała w filmach, ale po ślubie porzuciła karierę i poświęciła się rodzinie.

Mama Marilyn Monroe - Gladys Baker

foto: google

foto: google

Matka Marilyn Monroe, Gladys Pearl Baker, była dwukrotnie zamężna. Jej pierwszy mąż, John Newton Baker, zostawił ją i wyjechał, zabierając ze sobą dwoje dzieci. Wkrótce po rozwodzie kobieta poznała nowego mężczyznę, Martina Edwarda Mortensena – ojca Marilyn – i wyszła za niego za mąż. Jeszcze przed narodzinami córki para rozstała się, a matka była zmuszona ciężko pracować, aby utrzymać rodzinę. Praca zmusiła Gladys do tymczasowego oddania dziewczynki rodzinie zastępczej, a gdy tylko poczuła, że ​​osiągnęła swój cel, kupiła dom w Hollywood i zabrała dziecko. Spotkanie było krótkotrwałe: kilka miesięcy po przeprowadzce u matki Marilyn zdiagnozowano schizofrenię paranoidalną. Została przyjęta do kliniki, gdzie spędziła resztę życia, z czego większość nie widziała swojej córki.

Mama Audrey Hepburn - Ella van Heemstra

foto: google

foto: google

Warto przyjrzeć się matce aktorki, od razu staje się jasne, po kim odziedziczyła wdzięk, wyrafinowanie i wyjątkowe maniery. Ella van Heemstra jest dziedziczną arystokratką, nosiła nawet tytuł baronowej.

Mama Jacqueline Kennedy - Janet Lee Bouvier

foto: google

foto: google

Matka poważnie podchodziła do wychowania córki i próbowała zaszczepić w niej miłość do nauki. Co więcej, od najmłodszych lat inspirowała dziewczynę pomysłem, że musi wyjść za mąż za bogatego mężczyznę. Sama Janet była kilkakrotnie zamężna. Jej pierwszy mąż, ojciec Jacqueline, był bogatym maklerem z arystokratycznej rodziny Johna Bouviera III. Kobieta zerwała z nim z powodu jego pijackich wybryków i ciągłych zdrad. Po rozwodzie nie traciła czasu i wkrótce wyszła za mąż po raz drugi za milionera i spadkobiercę Standard Oil, Hugh Auchincloss.

Mama Grace Kelly - Margaret Katherine Mayer

foto: google

foto: google

Grace Kelly dorastała w bogatej, wpływowej rodzinie i od najmłodszych lat miała dostęp do wyższych sfer. Jej matka w młodości była modelką, a następnie zaczęła uczyć wychowania fizycznego na Uniwersytecie Pensylwanii. Patrząc na wspólne zdjęcia, od razu staje się jasne, od kogo aktorka odziedziczyła swój wyrafinowany wygląd.

Mama księżnej Diany - Frances Shand Kydd

foto: google

foto: google

Diana jest bardzo podobna do swojej matki Frances Shand Kydd i to nie tylko z wyglądu. Wcześnie wyszły za mąż za mężczyzn znacznie starszych od siebie, były nieszczęśliwe w małżeństwie i zdecydowały się na rozwód w wieku 30 lat.

Frances była samolubna i dbała tylko o siebie. Zaraz po rozstaniu z mężem zaczęła dbać o swoje życie osobiste, pozostawiając czworo dzieci z ojcem. Diana chciała być z matką, próbowała nawiązać z nią relacje, ale nie udało im się zbudować ciepłych więzi rodzinnych. Kilka miesięcy przed śmiercią Diany kobiety po raz kolejny pokłóciły się i od tego czasu nie miały ze sobą kontaktu.

Mama Sophia Loren - Romilda Villani

foto: google

foto: google

Matka Sophie, Romilda Villani, w młodości marzyła o zostaniu aktorką. W tym celu przyjechała do Rzymu, ale nigdy nie zdobyła tam sławy. Zamiast tego poznała żonatego arystokratę i kobieciarza Ricardo Scicolone i wkrótce zaszła z nim w ciążę. Mężczyzna nie był zadowolony z tego, jednak przyznał dziecko i dał mu swoje nazwisko. Tak narodziła się Sophia Scicolone, którą kilka lat później cały świat pozna jako Sophia Loren.

Romilda nie porzuciła prób zdobycia serca ukochanego mężczyzny i w nadziei na zdobycie go zdecydowała się na desperacki krok - urodziła drugie dziecko. Jednak tym razem Ricardo Scicolone nie przyznał swojej córki, a tym bardziej nie chciał opuścić rodzinę. Tak więc samotna matka z dwójką dzieci na rękach wróciła do rodziców na prowincję, gdzie przez wiele lat żyła nie mając nic, aż jej córki dorosły.

To Romilda przyczyniła się do rozwoju kariery Sophie. Matka wysyłała zdjęcia swojej córki do wszystkich agencji modelek i konkursów, dzięki czemu Sophia otrzymała szansę na szczęśliwe życie.

Główne zdjęcie: google.com