Wielu rodzicom nigdy nie udaje się otrzymać wdzięczności od swoich dzieci, dla których musieli pracować przez wiele lat! Ta meksykańska para miała szczęście wychować inteligentnego, dążącego do celu i kochającego syna, który po otrzymaniu upragnionego dyplomu wrócił tam, gdzie wszystko się zaczęło – aby podziękować rodzicom, dla których jego wykształcenie warte było wielu lat ciężkiej fizycznej pracy.

W 1980 roku rodzice Erica Juareza - Loreto i Marisela - przybyli nielegalnie z Meksyku do Stanów Zjednoczonych. Do przeprowadzki popychała ich wiara, że ​​w Ameryce mogą zapewnić świetlaną przyszłość dla ich pięciorga dzieci. Na szczęście rodzina Juareza miała szczęście - w 1986 r. uchwalono ustawę o reformie i kontroli imigracji, która pozwoliła im i kolejnym trzem milionom migrantów uzyskać obywatelstwo amerykańskie i uzyskać oficjalną pracę.

foto: google

Rodzina żyła w biedzie. Aby jakoś utrzymać się na powierzchni, Loreto i Mariselo pracowali w polu, uprawiając warzywa i mając nadzieję, że pomogą Ericowi spełnić jego marzenie - zdobyć zawód lekarza, o którym marzył od dzieciństwa. Para brała każdą pracę – uprawiali warzywa na grządkach w Północnej Karolinie, zbierali pomarańcze na południu Florydy, a później uprawiali pomidory w obozie dla uchodźców w pobliżu miasta Bainbridge w stanie Georgia.

Eric nie widywał się zbyt często z rodzicami - ledwo mieli czas na sen. Ale nauczył się od nich najważniejszej rzeczy: tylko ciężka praca może doprowadzić człowieka do jego celu. Eric pilnie się uczył i w 2010 roku został pierwszym absolwentem szkoły średniej w hrabstwie Bainbridge Island, któremu pozwolono wygłosić pożegnalną mowę w języku hiszpańskim.

foto: google

Następnie Eric wstąpił do Akademii Wojskowej West Point, którą ukończył z tytułem licencjata z neurobiologii. Chłopak nie poprzestał na tym i kontynuował studia - na uczelni medycznej na Uniwersytecie Augusta. Swoje marzenie zrealizował uzyskując stopień doktora i miejsce w Klinice Neurologii UCLA Health Academic Medical Center.

foto: google

Eric stał się pierwszą osobą w rodzinie, której udało się spełnić swoje marzenie i której nie trzeba będzie ciężko pracować fizycznie. Ale uważa swoich rodziców za prawdziwych bohaterów, bez których byłoby to niemożliwe.

Po ukończeniu studiów Eric wrócił do Georgii, aby osobiście podziękować im za edukację. Opublikował ich zdjęcia na Instagramie i opowiedział całemu światu, komu zawdzięcza swoje osiągnięcia. „Chcę wyrazić szacunek moim rodzicom i pokazać ich przyjaciołom i całemu światu” – podpisał zdjęcia. „Chociaż nadal nie do końca rozumieją, jaki sukces udało mi się osiągnąć, wiem, że są ze mnie dumni – podobnie jak z mojego rodzeństwa. To jest ich zwycięstwo!”

Nawiasem mówiąc, wszystkim dzieciom w rodzinie Juareza udało się zdobyć dobre wykształcenie. Jeden z nich pracuje już jako elektryk, inni jeszcze studiują i wkrótce otrzymają dyplom nauczyciela, inżyniera i pracownika medycznego. Spełniło się marzenie Loreto i Mariselo – żadne z ich dzieci nie będzie musiało pracować w polu, a to jest przyszłość, dla której kiedyś zaryzykowali swoją wolnością.

Główne zdjęcie: google.com