Podpłynęli blisko ogromnego węża i sfilmowali go.

Nurkowie Bartolomeo Bovei i jego przyjaciel Huca Igarape pływali w rzece Formoso w Brazylii i napotkali gigantyczną anakondę, uważaną za największego węża na świecie. Incydent miał miejsce w 2019 roku, niedawno opublikowali wideo ze swojej przygody.

Anakonda, którą spotkali, miała około 7 m długości i ważyła około 90 kg. Filmik pokazuje, że początkowo wąż leży nieruchomo, a nurkowie próbują pokazać, jak wielkie jest to stworzenie. Mężczyźni również postanowili podpłynąć aż do głowy węża i zaczęli filmować z przodu.

Bovei mówi, że swoimi działaniami chciał pokazać, że anakondy wcale nie są agresywnymi stworzeniami, jakie są przedstawiane w filmach.

Source: youtube.com

„Anakonda była absolutnie spokojna i zachowywała się wobec nas spokojnie. Wszystko to obala mit, że anakondy są agresywne i niebezpieczne”- mówi Bovei.

Anakonda olbrzymia (zarówno pospolita, jak i zielona) jest najbardziej masywnym wężem na świecie. Kolor jest szaro-zielony z dwoma rzędami dużych brązowych plam. W literaturze istnieją odniesienia do anakond o długości od 8,5 do 24 m, ale żaden z tych dowodów nie został udokumentowany. Ten wąż żywi się różnymi ssakami, ptakami i gadami. Czasami może atakować kapibary i kajmany. Anakondy często można spotkać w pobliżu osad, gdzie przyciągają je zwierzęta domowe: węże atakują kurczaki, świnie, psy. Niebezpieczeństwo tych węży dla ludzi jest mocno przesadzone. Eksperci uważają, że anakonda może zaatakować osobę, aby się bronić lub przez pomyłkę, gdy widzi tylko część ciała osoby pod wodą.

Główne zdjęcie: moya-planeta.ru