Wszyscy wiedzą, że małpy są inteligentne i bystre, a także ciekawskie i złośliwe. Wiele amatorskich filmików w Internecie pokazuje, jak często człowiek jest bezradny przed ich wybrykami.

W Indiach małpy nie boją się zagrożenia ze strony ludzi. Jeśli turystom i mieszkańcom miasta wystarczy tylko zamknąć okna, aby zapobiec kradzieży, to rolnicy z bezczelnymi małpami mają znacznie więcej problemów.

Oryginalne rozwiązanie znalazł pan Shrikant Govda ze stanu Kartanaka, który wprowadził poprawki do metody odstraszania małp, które zobaczył u swoich kolegów z Bhatkali. Naturalnym wrogiem zwierząt w dżungli jest tygrys, a wypchane zwierzęta imitujące drapieżniki od lat chronią pola rolników.

Przedsiębiorczy rolnik, który cierpiał z powodu chuliganów z dżungli, nie polegał tylko na wypchanym tygrysie. Dobrze przestudiował zwyczaje małp i zrozumiał, że szybko się uczą, a nieruchome wypchane zwierzę długo ich nie powstrzyma.

Przede wszystkim umieścił na polu kukurydzy transparent z wizerunkiem drapieżnika, ilość małp w pobliżu jego gospodarstwa gwałtownie zmalała. Ale rolnik nie poprzestał na tym, wpadł na wspaniały pomysł, aby zamienić swojego rudego psa w tygrysa stróża.

foto: lemurov.net

W tym celu mężczyzna nabył specjalną farbę ziołową i namalował na psiej sierści charakterystyczne czarne paski. Pomysł był tak udany, że nawet pies został zainspirowany. Sam zwierzak był ofiarą małpiej podstępności - sprytne naczelne często kradły mu jedzenie z miski.

Teraz, przestraszeni pojawieniem się tygrysa-psa, omijają pola rolnika. Ta wyjątkowa metoda daje spokój Shrikantowi już od czterech lat. Co więcej, w indiańskich wioskach, na sugestię bystrego Govdy, są już przyzwyczajeni do tygrysów-psów chodzących po okolicy, chroniących pola przed chuliganami z dżungli.

Główne zdjęcie: lemurov.net