Rodzinny duet projektantów Vivienne Westwood i Andreasa Kronthalera niedawno świętował 30-lecie małżeństwa. Słynna buntowniczka haute couture i jej mąż wciąż są szczęśliwi razem, mimo 25 lat różnicy. Przedstawiamy historię miłosną sprawdzoną czasem i twórcością.

Zawsze bystra i aktywna społecznie Vivienne poznała swojego drugiego męża na wykładzie na uniwersytecie sztuk pięknych pod koniec lat 80-tych. Andreas był studentem, a Westwood była profesorem wizytującym. Dla młodego mężczyzny pojawienie się wybitnej projektantki mody było niezapomniane, wciąż pamięta, co miała na sobie tego dnia.

Wtedy Vivienne była znana z eksperymentów w tworzeniu skandalicznych kolekcji z elementami retrospektywy. Jej modele łączyły więc wiktoriańskie gorsety i ciężkie buty w punkowym stylu.

Związek rozwijał się szybko, porywani wspólną sprawą, byli dla siebie interesujący, a po zainteresowaniu pojawiła się sympatia. Ślub odbył się cztery lata później, w 1992 roku.

Mąż niezmiennie podziwia Vivienne, w niedawnym wywiadzie przyznał, że najcenniejszą rzeczą w niej jest brak stereotypów, umiejętność dążenia do celu i chęć odkrywania nowych rzeczy. W imperium mody Westwood Andreas pełni funkcję dyrektora kreatywnego od ponad 30 lat i współpracuje z żoną przy projektowaniu kolekcji na pokazy.

Jego wkład we wspólną sprawę jest niezmierny, nie bez powodu znaczenie jego pomysłów podkreśla stworzenie nowej linii Gold Label w Andreas Kronthaler dla Vivienne Westwood.

Ich relacja jest absolutnie harmonijna, nie tylko poświęcają sobie nawzajem spersonalizowane kolekcje, ale także świetnie się ze sobą bawią. Tak więc czas kwarantanny stał się polem eksperymentów dla małżonków. Co tydzień publikowali w sieci „piątkowe stylizacje”, gdzie Vivienne działała jako modelka i inspiracja, a Andreas był twórcą i projektantem ekskluzywnego stroju.

Wspólnie biorą też udział w różnych akcjach obywatelskich i inicjatywach społecznych, a wolny czas spędzają przy przygotowanym własnoręcznie obiedzie i angażujących rozmowach.

Są bardzo różni - praktyczna, zorganizowana Vivienne i emocjonalny Andreas doskonale się uzupełniają. Sekret ich szczęśliwego związku uznają za wzajemny szacunek dla opinii partnera i nienaruszalność przestrzeni osobistej.

Główne zdjęcie: lemurov.net