Łyszczec, lub inaczej gipsówka, wyróżnia się prostym, dyskretnym pięknem. Dlatego przez długi czas roślina ta była używana tylko jako dekoracja do kompozycji róż, lilii i innych jaskrawych kwiatów. W 2021 trendy się zmieniły, z gałązek gipsówki powstają samodzielne bukiety. Pozostaje również modnym i poszukiwanym detalem do dekoracji innych kompozycji. Ten delikatny kwiat pomoże nadać lekkości, zwiewności każdej kombinacji.

Kolejną zaletą gipsówki jest to, że wygląda luksusowo nie tylko świeża, ale także jako suszony kwiat. Drobne białe kwiaty można pofarbować na dowolny kolor, tworząc różnorodne kompozycje.

Znaczenie gipsówki w języku kwiatów

Prawdziwa miłość, oddanie, niewinność - to uczucia, które można wyrazić prezentując kompozycję z gipsówką w kompozycji. W Anglii ten kwiat nazywa się „oddechem dziecka”. Na zachodzie zwyczajowo daje się je przy narodzinach dziecka. Jeśli urodził się chłopiec, kobiecie prezentowane są białe kwiaty, a jeśli dziewczynka, są pomalowane na różowo. Czasami otrzymują niebieski kolor na powitanie spadkobiercy.

Dlaczego kwiat zyskał popularność wśród insta blogerów?

foto: lemurov.net

Rzeczywiście, łyszczec jest teraz w trendzie. Roślina ta podbiła serca blogerów na Instagramie z następujących powodów:

  • Możliwość tworzenia niedrogich bukietów. W przypadku każdego bloga najważniejsza jest grafika i układ. Delikatna gipsówka pięknie prezentuje się w taśmie. I to nie ma znaczenia, czy to zdjęcie bukietu lub ucieleśnienie dowolnego pomysłu z udziałem tego kwiatu. Nawet jeśli budżet blogera będzie ograniczony, jest w stanie zamówić dostawę bukietu z gipsówki. Takie kompozycje są niedrogie, ale jednocześnie wyglądają imponująco.

  • Prawdziwy kolor gipsówki jest biały. Oznacza to, że ten kwiat będzie pasował do ubrań każdego blogera. To pewna opcja na delikatną i kobiecą sesję zdjęciową lub sesję w stylu „mam-to-be”.

  • Kwiaty można pomalować na dowolny kolor. Potrzebujesz jasnego zdjęcia? Malujemy na czerwono, zielono lub niebiesko. Czy potrzebujesz urzeczywistnić delikatny, pełen wdzięku pomysł? Pozostawiamy gipsówkę białą lub malujemy ją w odcieniu bladoróżowym lub bladoniebieskim.

  • Różnorodność gatunków. We florystyce występuje kilkadziesiąt rodzajów gipsówki. Najpopularniejsze odmiany: Rosenschleier, Pink Lady Festival, Fairy Perfect, White Festival. Różnią się wielkością kwiatów i samych krzewów. Dlatego możesz wybrać najlepszą opcję dla swojego pomysłu.

foto: lemurov.net

Gipsówka to idealny kwiat do tworzenia niedrogich bukietów i urzeczywistniania wszelkich pomysłów florystycznych. Nic dziwnego, że ten kwiat stał się trendem 2021 roku.

Główne zdjęcie: lemurov.net