Ślub to bardzo kłopotliwa i trudna sprawa. Niedawno w Chinach miało miejsce głośne wydarzenie - pan młody podarował pannie młodej mnóstwo złotej biżuterii bezpośrednio na weselu. Dziewczyna musiała wszystko to założyć.

Złoto jest dobre. A gdy złota jest dużo – jeszcze lepiej!

foto: lemurov.net

Tradycja wręczania pannie młodej złotych bransoletek jest częścią rytualnej ceremonii i ma na celu pokazanie hojność ze strony męża. W tym przypadku pan młody pochodzi z zamożnej rodziny, ma dobre wykształcenie i bardzo dobrze płatną pracą. Z tego powodu bransoletki powinny być większe niż zwykle.

Nie znamy wagi panny młodej, ale mając 60 kg złota na szyi nie mogła sama wysiąść z samochodu

foto: lemurov.net

Na dziewczynie zawieszono 60 bransoletek po 1 kg każda. Tak, złoto to bardzo ciężki materiał. Wielokrotnie proponowano jej pomoc, a nawet zdjęcie tego ciężaru, przecież zdjęcia zostały już zrobione. Ale dumna (i chciwa) panna młoda odmówiła. Jest to dane jej w prezencie, inaczej jeszcze zmienią zdanie! W ten sposób spędziła cały wieczór.

foto: lemurov.net

Większość osób z Chin zareagowała negatywnie na to. Po pierwsze, z powodu chwalenia się swoim bogactwem. Po drugie, sam zwyczaj jest zły, bardzo przeszkadza biednej młodzieży w zawieraniu małżeństw, więc po co go promować? Do tego zazdrość - co ta dziewczyna zrobi z taką ilością złota?

Główne zdjęcie: lemurov.net