Wbrew stereotypowi, że w branży modowej zaistnieć można tylko jako młoda i szczupła kobieta o wzroście metr osiemdziesiąt, nasze bohaterki stały się nie tylko ikonami stylu, ale jednymi z najbardziej wpływowych osób w świecie mody.

Od królowej punka Vivienne Westwood po tajemniczą żonę Ricka Owensa, Michelle Lamy – zobacz w naszym artykule z najbardziej niezwykłymi członkami światowego „klanu mody”.

Lynn Yaeger

foto: google

foto: google

foto: google

Spódnice tutu, szalony makijaż i fryzura typu bob z krótką grzywką w jaskrawoczerwonym kolorze – ludzi, którzy się nie znają na modzie, nazywają Yaeger szaloną, a w rzeczywistości Lynn jest jedną z najbardziej wpływowych dziennikarek modowych... Drzwi wszystkich domów mody są przed nią otwarte, na pokazach niezmiennie zajmuje miejsce w pierwszym rzędzie. Lynn wie wszystko o modowych trendach i trendsetterach, ale sama od wielu lat pozostaje wierna swojemu rozpoznawalnemu stylowi.

Suzy Menkes

foto: google

foto: google

foto: google

Inną uznaną gwiazdą światowego dziennikarstwa modowego jest Suzy Menkes. Podczas gdy zwykli przechodnie z uśmiechem nazywają ją „Carlson”, od ponad 30 lat pisze artykuły o modzie, a kultowi projektanci nie zaczynają bez niej pokazy swoich kolekcji i bardzo czekają na jej ocenę.

Michelle Lamy

foto: google

foto: google

foto: google

Michelle Lamy to żona i muza projektanta Ricka Owensa, którego kolekcje uwielbiają wszyscy fani minimalizmu. Prawie nic nie wiadomo o biografii Michelle, a jej styl wywołuje różnorodne emocje - od podziwu po przerażenie. Lamy uwielbia antyczne masywne pierścionki, na co dzień wykonuje gotycki makijaż, maluje paznokcie czarną farbą (z powodu niechęci do lakieru do paznokci, jak sama przyznaje) i nosi nietuzinkowe ubrania. Oczywiście od Ricka Owensa.

Vivienne Westwood

foto: google

foto: google

foto: google

Królowa mody punk była niejednokrotnie nazywana szaloną, a ze względu na swój oryginalny styl Westwood miała nawet problemy z prawem. Ale mimo wszystkich kłopotów, Vivienne nadal jest wierna sobie i nie uznaje żadnych zasad i nudnych tradycji, co potwierdza nie tylko wygląd projektantki, ale także jej kolekcje, które za każdym razem stają się przedmiotem gorących dyskusji, ale nikt nie jest obojętny...

Anna Dello Russ

foto: google

foto: google

foto: google

Anna Dello Russo znana jest z zamiłowania do opalania i najdziwniejszych rzeczy wyłącznie z nowych kolekcji. Ale słynna włoszka nawet nie zamierza słuchać złośliwych krytyków, nie mówiąc już o reagowaniu na ich krytykę - redaktorka modowa i kreatywna konsultantka z japońskiego magazynu Vogue nadal zakłada swoje ekstrawaganckie ubrania na tygodni mody, szeroko się uśmiechając.

Główne zdjęcie: google.com