Od czasów starożytnych „próg” był uważany za szczególny element każdego mieszkania. Eksperci nazywają to rodzajem „portalu ochronnego”, przez który negatywna energia może dostać się do domu. Dlatego próg domu musi być chroniony w każdy możliwy sposób.

Czego nie można robić przed drzwiami, znaki i przesądy, których lepiej się trzymać.

Nie przekazuj rzeczy przez próg drzwi wejściowych

Jeśli chcesz coś komuś dać, wpuść go do domu lub sam wyjdź. Uważa się, że w ten sposób możesz oddać swoje bogactwo i szczęście, przyciągnąć straty pieniężne i kłopoty.

Nie rozmawiaj z osobą przez próg drzwi wejściowych

Jeśli złamiesz taki zakaz, możesz poważnie zrujnować swoje relacje z tą osobą. Nawet nieumyślnie rzucona fraza przez próg może przynieść odwrotny skutek.

Nie zaczynaj sprzątanie od przedpokoju

Należy zacząć sprzątać dom z najdalszego pokoju, kierując się w stronę drzwi wejściowych. W ten sposób tak jakby pozbywasz się negatywnej energii z domu i swojego życia. I odwrotnie, zaczynając sprzątanie od przedpokoju, wpuszczasz kłopoty do domu.

Ostrożnie przekraczaj próg przy wejściu i wyjściu

Potykając się o próg - do złych wiadomości lub nieprzyjemnych wydarzeń w życiu. To samo dotyczy zakazu stania na progu w drzwiach wejściowych.

Upewnij się, że próg drzwi wejściowych nie skrzypi

Skrzypiący próg obiecuje chorobę. Jeśli zauważysz, że coś jest nie tak, nie odkładaj remontu.

Próg może stać się rodzajem „papierka lakmusowego”

Jeśli gość przychodzi do twojego domu i nagle zaczyna się źle czuć, jego nastrój się pogarsza, zaczyna odczuwać dyskomfort, bądź pewien, że ta osoba weszła do twojego domu z nieczystymi myślami.

Nie całuj się w progu drzwi wejściowych z najbliższymi osobami

Naruszenie tego zakazu może prowadzić do kłótni, a nawet zerwania związku. Nie należy również wymieniać uścisków dłoni przez próg.

Na koniec należy zauważyć, że jeśli Twój zwierzak lubi spać w pobliżu drzwi, jest to dobry znak. Wszystko jest w porządku z energią tego miejsca.

Główne zdjęcie: rbc.ua