Psia mama pomogła ratownikom uratować swoje dzieci.

To zaskakujące, jak mądrymi istotami okazują się być psy. Ta historia udowadnia, jak dużą inteligencją i rozwiniętą uczuciowością mogą być obdarzone zwierzęta.

Nikt nie wie, jak długo ta samotna psia mama błąkała się po ulicach. Nie nawiązywała kontaktu z ludźmi, była wystraszona, ale nie agresywna. Wciąż jednak przebywała w pobliżu pewnego domu. Ktoś wreszcie zlitował się nad nią i zadzwonił do pewnej fundacji. Suczka, podążając za intuicją, od początku zaufała ratownikom. Ci zaś szybko domyślili się, z czego wynika jej zachowanie. Podążąjąc za jej tropem dotarli do posesji, której tak bardzo nie chciała opuścić. Sytuacja powoli stawała się jasna.

foto: google.com

Ratownicy zrozumieli, że psia mama nie chciała opuścić swoich dzieci, a ich rolą jest pomóc jej je odzyskać. Właściciel odbywał karę więzienia, a jego przyjaciel odmówił zarówno wydania szczeniąt, jak i wpuszczenia do domu ich matki. Przy pomocy mediatora udało się jednak wydostać zwierzęta z rąk mężczyzny, a cała psia rodzinka została przewieziona do schroniska.

foto: google.com

Psiaki natychmiast zostały nakarmione i otoczone opieką przez swoją matkę. Radość suczki tak wzruszyła personel schroniska, że jego pracownicy postanowili uwiecznić szczęśliwe chwile na filmiku:

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com