W 1873 r. na świecie było oficjalnie tylko 40 ras psów, obecnie jest ich ponad 400. Ponad połowa z nich ma duże problemy zdrowotne. To dlatego, że wszystko jest robione dla rozrywki, ale są ludzie, którzy tego nie tolerują.

Szczeniak Buldoga Francuskiego patrzy z wyrzutem: co wy ludzie nam zrobiliście?

foto: lemurov.net

Uważa się, że wszystko zaczęło się po 1835 roku, kiedy w Anglii zakazano walki psów. Co zrobić z gromadą psów, które nie nadają się do polowania i pilnowania domów? Lepiej zobaczmy kto ma najdziwniejszego zwierzaka! Tak pojawiła się nowa niebezpieczna gra - wystawy psów.

Czy jestem championem? Dlaczego oddychanie jest dla mnie takie bolesne?

foto: lemurov.net

Na wystawach trzeba zrobić wrażenie, a najłatwiej to osiągnąć niestandardowym wyglądem. A zatem, jeśli wcześniej chore szczenięta były odrzucane, teraz wszystko zmieniło się – liczy się nietypowy wygląd. Ze szkodą dla zdrowia psów.

Archiwalne zdjęcia pierwszych buldogów francuskich

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

Aby ułatwić zrozumienie w jaki sposób ustalane są standardy i jak powinien normalnie oddychać pies

foto: lemurov.net

Problem „płaskich pysków” tkwi u psów z wąskim nosem i zapadającą się tchawicą. Prawie że się duszą i nie da się tego naprawić chirurgicznie. Konieczna jest selekcja odwrotna, w której w rasie dominować będą normalne wydłużone mordki.

Uratujecie nas, prawda?

Dr Chantal van Kruining z Holandii zachęca wszystkich hodowców psów do skupienia się bardziej na prawidłowej hodowli niż na zadowoleniu rynku. Można zacząć od buldogów francuskich, na szczęście ich problem jest najlepiej zbadany. Trzeba porzucić modę na płaskie pyski i dać psiakom możliwość normalnego oddychania.

Główne zdjęcie: lemurov.net