Zoo Buffalo realizuje program rozmnażania rzadkich gatunków zwierząt.

16 października w Zoo w Stanach Zjednoczonych w Buffalo urodził się mały nosorożec: samica nosorożca indyjskiego (Rhinoceros unicornis) o imieniu Tasha urodziła młodego. To już jej piąte młode, doświadczona mama pomaga swojego dziecku stawiać pierwsze kroki.

Zoo uczestniczy w międzynarodowych programach rozmnażania rzadkich i zagrożonych gatunków zwierząt. W ciągu ostatnich 17 lat pojawiło się tu pięć młodych nosorożców: cztery samice i jeden samiec. Pary dobierane są przez specjalistów na podstawie analiz DNA – pozwala to uzyskać najzdrowsze potomstwo. Ojcem małego nosorożca jest samiec o imieniu George, który mieszkał kiedyś w Buffalo, a teraz udał się do innego Zoo, aby również im pomóc.

Nowa córka Tashy została natychmiast zbadana przez weterynarzy: sprawdzili wszystkie funkcje życiowe, zrobili badanie krwi, a nawet wyczyścili miejsce, w którym przyczepiona była pępowina. Waga nosorożca przy urodzeniu wynosiła 59 kilogramów!

Source: facebook.com

Teraz zespół obserwuje, jak młode dorasta. Po trzech dniach samica przytyła o 4 kilogramy, co świadczy o jej doskonałym zdrowiu. Teraz, kiedy młode ma już 5 dni, doświadczyło wszystkich radości zabiegów wodnych.

Source: facebook.com

Nosorożce indyjskie są gatunkiem wrażliwym. Światowy Dzień Nosorożca obchodzony jest pod koniec września.

Główne zdjęcie: nat-geo.ru