Aby pomoc innej osobie kobieta nie pożałowała ostatnich pieniędzy. Jednak nikt nie spodziewał się tego, co wydarzyło się później.

Mieszkanka Houston, Rina Liu, wpadła na chwilę do supermarketu, żeby kupić kilka żarówek. Agentka nieruchomości spieszyła się na spotkanie z klientami, ale już przy kasie zorientowała się, że zapomniała w domu telefonu komórkowego i portfela. Dowiedziawszy się o trudnościach klientki, kasjerka sklepu Rita Jackson Burns zaproponowała, że ​​zapłaci za jej zakup - mimo że sama miała trudności finansowe.

Kobieta miała na koncie tylko 20 dolarów, prawie 13 z nich oddała nieznajomej osobie bez cienia wątpliwości.

Rina została poruszona uprzejmym gestem pracownika sklepu. Natychmiast pojechała do domu, a potem wróciła do supermarketu i spłaciła dług, płacąc za zakupy Rity i zostawiając jeszcze trochę jako podziękowanie.

foto: google

Wieczorem dziewczyna podzieliła się swoją historią na lokalnym portalu społecznościowym dla sąsiadów Nextdoor - i ucieszyła się, że wielu mieszkańców okolicy zna Ritę i uważa ją za uroczą i pomocną osobę, która zawsze służy pomocą, pamięta imiona stałych klientów i dzieli się z ludźmi dobrym nastrojem już od 38 lat. Na oczach kasjerki wyrosły ich dzieci, rodzice zestarzeli się i dla każdego z nich ta sympatyczna kobieta znalazła czas i mówiła same dobre rzeczy.

foto: google

Sąsiedzi, dowiedziawszy się o kolejnym dobrym uczynku swojego ulubionego pracownika sklepu, postanowili zorganizować dla Rity zbiórkę pieniędzy za pośrednictwem platformy crowdfundingowej, aby wyrazić szacunek i wdzięczność za jej trudną codzienną pracę. Początkowo mieszkańcy chcieli przekazać kobiecie pięć tysięcy dolarów, ale darowizny nie ustały, dzięki czemu dobroczyńcy zebrali ponad 20 tysięcy!

Rita oczywiście nie spodziewała się czegoś takiego i była bardzo poruszona stosunkiem mieszkańców okolicy do niej. Przyznała, że ​​komunikacja z klientami to jej ulubiona część pracy. Każdego dnia kobieta stara się pomagać ludziom, nie oczekując niczego w zamian.

Główne zdjęcie: google.com