Złe rzeczy w naszych domach mogą nie tylko zawsze gromadzić kurz i przeszkadzać. Wysysają też naszą energię. Nie zauważając tego możemy zachorować, skarżyć się na ciągłe zmęczenie i bóle kości. Wydawałoby się, dlaczego? Nie ma oznak choroby, ale pojawił się letarg, apatia i lenistwo.

Starcy z Chin od dawna mówią, że dom to nasz mikrokosmos, w którym tylko my jesteśmy panami. Wszystko, co dzieje się w naszych domach, natychmiast odbija się na naszym samopoczuciu. Bałagan, kiepski remont, nieprzyjemny zapach, hałas z zewnątrz - wszystko to może przygnębić człowieka na poziomie podświadomości. Powoli się kumuluje, staje się prawdziwym problemem. Ale jakie rzeczy uważane są za „złe”?

Suszone kwiaty

Martwe suszone rośliny i kwiaty mogą dla niektórych wyglądać interesująco. Przyroda zastygła w czasie, którą można obejrzeć ze wszystkich stron. Być może jest coś w takich roślinach, ale mogą w nich pojawić się różne mikroskopijne owady. Dodatkowo negatywnie działają na nas energetycznie martwe rośliny czy wypchane zwierzęta. Suszone kwiaty nie są tego warte.

foto: takprosto.cc

Pęknięte naczynia

Ogólnie rzecz biorąc, obecność pękniętych naczyń w domu jest zaskakująca. W większości normalnych mieszkań zawsze jest wystarczająco dużo naczyń. To nie jest restauracja. Zawsze znajdzie się coś do postawienia na stole dla kilku gości. Ale często właściciele z jakiegoś powodu nie wyrzucają pękniętych talerzy lub szklanek. Czemu? Gościom nie chcą tego pokazać, a jedzenie z tego jest dla takich osób w pewnym stopniu niewygodne. Według starych wierzeń taka rzecz może tylko przynieść smutek. Wyrzuć to i zapomnij o tym.

Woda na obrazach

Co zaskakujące, tak pozornie nieszkodliwa rzecz, jak obraz, może być również niebezpieczna. Staw lub jezioro symbolizują zatrzymanie się strumieni życia. Stagnacja. Ta energia może zostać przekazana właścicielowi. Ciągłe problemy w życiu osobistym, w życiu zawodowym, bardzo powolny lub brak rozwoju osobistego. Lepiej powiesić zdjęcie z wodospadem lub wrzącym morzem. Oto jest wiadomość do działania!

foto: takprosto.cc

Stare buty

Wielu z nas ceni swoją ulubioną parę butów lub trampek i nie chce się z nimi rozstawać. Nawet gdy zamieniają się w śmieci. Pozostawia się je na antresoli lub umieszcza w odległym rogu półki lub szafki. Na próżno. Nie wiemy, jaką energię pochłonęły w czasie noszenia, ale zachowują to wszystko w sobie. Lepiej wyrzucić!

Prezenty

Im dłużej żyjemy, tym więcej tracimy przyjaciół i znajomych. Ktoś nas opuszcza z powodu nieporozumień, a ktoś nagle znajduje się tam, skąd już nigdy nie będzie mógł powrócić. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku powinieneś pozbyć się prezentów od tych osób. Energia pierwszego właściciela prędzej czy później wyciągnie z ciebie całą siłę. Taka jest natura takich prezentów. Wspólne zdjęcia doskonale oddadzą pamięć i nostalgię.

foto: takprosto.cc

Muszle i piasek

Wszystkie te pamiątki z dawnych podróży wywołują jedynie dezorientację. Nie pasują do wnętrza, zbierają kurz i generalnie nie powinny znajdować się w domu. To jest natura, jej naturalne składniki. Piasek jest na plaży, a muszle w wodzie. Z powodu takich paradoksalnych fal energii nasz organizm może nie być w stanie sobie z tym poradzić. Bóle głowy to tylko początek.

Stare klucze

Kolejna pozycja z kategorii „przydatne rzeczy”. Po co? Być może zamek i drzwi już dawno zniknęły. Zostały wrzucone na wysypisko śmieci i zapomniano o tym. Klucz pozostaje w mieszkaniu i przyciąga różne złe rzeczy. Co jeszcze może zrobić? W końcu został rozdzielony ze swoim przeznaczeniem. Negatyw pochodzący od niego w twoim mieszkaniu zdecydowanie nie jest potrzebny. Zresztą, co myśli osoba, która trzyma jakieś nieznane klucze? Tęsknotę, chciwość? Nie rozumiemy tego.

foto: takprosto.cc

Dwa światy, w których wszyscy istniejemy, fizyczny i duchowy, są ze sobą ściśle powiązane. Są nie tylko rzeczy widoczne i namacalne. Istnieje również to, co nazywamy energią. I ciągle nas otacza. Wpływa na nas w najbardziej bezpośredni sposób. Od czasów starożytnych ludzie na wszystkich kontynentach wiedzieli i rozumieli to. Dlaczego więc ich nie posłuchamy i nie skorzystamy z ich rad?

Główne zdjęcie: takprosto.cc