Nieplanowana ciąża nastoletniej córki lub młodej dziewczyny syna to koszmar dla większości rodziców! Ale nie dla naszej bohaterki, która niedawno została młodą babcią. Jest pewna, że ​​narodziny wnuczki nadały życiu nowego znaczenia i nauczyły jej syna odpowiedzialności.

Jak zareagowałaby większość rodziców, gdy ich dziecko ma zostać młodą matką lub młodym ojcem? Jest mało prawdopodobne, aby wielu z nas z radością zaakceptowało tę wiadomość. Zapewne niektórzy próbowaliby przekonać przyszłą matkę do aborcji lub oddania noworodka do adopcji… A ktoś chętnie pomógłby swojemu dziecku w odpowiedzialnej roli rodzica.

To kategoria matek, do której należy użytkowniczka TikTok elleann040, której 16-letni syn został ojcem. Co więcej, wcale nie jest zawstydzona faktem, że sam wychowa córkę. „Twoje błędy cię nie określają” – zauważyła kobieta, tłumacząc jednak, że nie uważała narodzin dziecka w tak młodym wieku za pomyłkę.

Babcia blogerka nie zdradziła szczegółów historii, tłumacząc, że nie chciała ingerować w życie osobiste syna i matki dziecka. „O mojej wnuczce dowiedziałam się dopiero w lipcu - i od razu się w niej zakochałam!” - przyznała. Przez kilka miesięcy dziewczynka mieszkała z matką, ale potem okazało się, że ta nie jest gotowa poświęcić całego życia macierzyństwu.

Source: TikTok

Potem babcia i jej syn zabrali dziecko do siebie - i od trzech tygodni mieszkają razem. Elleann040 podkreśliła, że ​​wnuczka będzie spędzać czas z mamą, a młody ojciec nigdy nie będzie ingerował w to. „W tym domu szanujemy matkę dziewczynki, bo bez niej nie byłoby naszego dziecka” – powiedziała.

Kobieta jest dumna z decyzji syna o samodzielnym wychowaniu dziecka. Otrzymał pełną opiekę nad córką i przyzwyczaja się do roli ojca. „Wszystko zmienia się bardzo szybko. Mamy tylko nadzieję, że damy dziewczynie lepsze życie i pomożemy wychować ją na silną, piękną i odważną kobietę”- podsumowała blogerka.

Najpopularniejszy filmik kobiety na TikTok otrzymał 12 milionów wyświetleń, a większość użytkowników podziwiała jej historię.

„Jestem pracownikiem socjalnym i bardzo podoba mi się sposób, w jaki mówisz o mamie dziecka. Dajesz synowi doskonały przykład, jak ją należy traktować”.

„Twój 16-letni syn postanowił samotnie wychowywać córkę i nawet wielu dorosłych mężczyzn ucieka od odpowiedzialności. Mam nadzieję, że dziewczyna przyniesie Twojej rodzinie dużo szczęścia i radości!”

„Wychowałaś kochającego, współczującego młodego człowieka, który ma odwagę wziąć na siebie ogromną odpowiedzialność”.

Z reguły to ojcowie opuszczają rodzinę po urodzeniu dziecka, ale czasami matki nie są gotowe na tak drastyczną zmianę w życiu. Jednak nie mogą po prostu porzucić dziecka i dlatego są zmuszone albo zaakceptować to, albo wybrać opcje, które nie są najbardziej akceptowane przez społeczeństwo.

Na szczęście w historii naszej bohaterki wszystko potoczyło się pomyślnie: ojciec dziecka i jego rodzina z wielką przyjemnością wzięli na siebie obowiązki opieki i wychowania córki.

Główne zdjęcie: psychologies.ru