Golden retriever ma swojego własnego przewodnika. Dowiedzieliśmy się, że ta dwójka są wielkimi przyjaciółmi i kompanami.

11-letni pupil amerykańskiej pary Adama i Chelsea Stipe zachorował w 2016 roku. U psa rasy golden retriever zdiagnozowano jaskrę, która wymusiła usunięcie obu oczu. Po operacji Charlie, który zawsze był bardzo aktyny i ciekawski, stał się smutny i przestał cieszyć się życiem.

Właściciele przedyskutowali sytuację i postanowili znaleźć swojemu pupilowi przyjaciela. Kupili jeszcze jednego golden retrievera, czteromiesięcznego Mavericka. Początkowo Charlie nie był zbyt miły, ale po kilku tygodniach uznał, że maluch jest całkiem niezły. To było tak, jakby stary pies odnalazł sens życia.

Jakby Maverick zrozumiał, że ma szczególną rolę. Pies widział, że jego dorosły przyjaciel Charlie nie może robić wszystkiego, co robią inne zwykłe psy. Maverick postanowił więc pomóc swojemu starszemu przyjacielu. Kiedy Charlie gubił swoje zabawki, jego pomocny przyjaciel przynosił mu je z powrotem. Na spacerach Maverick nawet trzymał Charliego na smyczy, żeby ten nie zostawał w tyle i nie gubił się.

Jest mnóstwo zdjęć z życia tej dwójki. Właściciele postanowili stworzyć konto na Instagramie dla swoich zwierząt, gdzie zamieszczali najzabawniejsze zdjęcia. Nowe zdjęcia pojawiały się do 2019 roku. Niestety, Charlie odszedł w tym samym roku. Jednak Adam i Chelsea nadal publikują archiwalne zdjęcia upamiętniające ich ukochanego zwierzaka. Na profilu tych dwóch bliskich przyjaciół jest obecnie około 144.000 osób subskrybujących.

Niedawno u małżeństwa urodził się syn. Na profilu Charlie i Maverick pojawiają się zdjęcia młodego retrievera i jego nowego małego przyjaciela. Obaj dobrze się dogadują. Subskrybenci z radością obserwują tę przyjaźń i są zdumieni, jak inteligentne i lojalne mogą być zwierzęta.

Główne zdjęcie: lemurov.net