Wielu ludzi nadal wierzy, że pitbulle są szczególnie agresywną rasą, a niektórzy ludzie nadal urządzają walki psów. Hanzel został uratowany z jednej z takich aren jako młody szczeniak - i ten mały zwierzak łamie wszelkie stereotypy.

Pitbull jest przerażającym i groźnym psem zabójcą. Mit ten jest szeroko rozpowszechniony; pitbulli boją się wprowadzać do domów z dziećmi, wiele stanów nie zezwala na adoptowanie psów tej rasy, a bezdomne pitbulle są natychmiast uśmiercane. Bądźcie spokojni, psy nie są niczemu winne! Pitbulli są bardzo urocze i łagodne, ale niektórzy ludzie wciąż organizują walki. Taki pies „bojowy" musi przejść przez różne próby, aby zaczął atakować innych.

Pitbull Hansel miał siedem miesięcy, kiedy został uratowany z areny wraz z matką i siostrą Gretel. Jeszcze nie uczestniczył w walkach, ale i tak miał być uśmiercony. Szczęśliwie, ze schroniska na Florydzie, Hansel i Gretel trafili do projektu Thow Away Dogs. Ta organizacja charytatywna zajmuje się przemianą bezdomnych psów w prawdziwych czworonożnych stróżów prawa. Po miesiącach szkolenia psy są w stanie wykryć narkotyki, materiały wybuchowe i podpalenia, w zależności od tego, w jakiej jednostce są szkolone.

Podczas gdy Hansel przechodził specjalne szkolenie, strażak z New Jersey Tyler Van Lier poprosił o własnego psa służbowego. Potrzebował towarzysza z profesjonalnym zmysłem węchu, który mógłby poszukać źródła podpalenia, zanim wszystko stanie w płomieniach. I znalazł się Hansel. Został oddany za darmo, a to był duży plus dla strażaków. Ale to nie był jedyny powód, dla którego uratowany pitbull był idealnym towarzyszem dla Tylera. Kiedy człowiek i pies zobaczyli się nawzajem, wiedzieli, że zostaną najlepszymi przyjaciółmi.

Source: youtube.com

Hansel mieszka teraz w domu swojego towarzysza i codziennie rano wyjeżdża z nim na służbę. Uwielbia swoją pracę, ma własną kamizelkę z mundurkiem i odznakę - a w momencie, gdy Tyler wyciąga mundur, by założyć go na swojego kolegę, pies zaczyna tańczyć z niecierpliwości. W momencie, gdy kamizelka dotyka jego pleców, jest od razu skupiony i zorganizowany. Hansel uwielbia swoją pracę. Potrafi wyczuć czternaście rodzajów materiałów łatwopalnych: olej napędowy, benzynę, naftę.

Source: facebook.com

W 2020 roku nos Hansela pomógł zlokalizować źródło wielkiego pożaru - i aresztować podpalacza. W tym roku pomógł ustalić, gdzie i jak doszło do pożaru magazynu - a cztery osoby zostały sprawiedliwie ukarane. Pitbull jest nawet czasami wypożyczany strażakom w innych stanach, jeśli trzeba rozwiązać szczególnie trudny przypadek. Uratowany pies teraz dojrzał, choć w sercu nadal wydaje się być tym samym szczeniakiem.

Hansel jest najlepszym obaleniem wszystkich mitów na temat pitbulli, także tych dotyczących psów, które były traktowane bardzo źle. Mimo wymagającej i uciążliwej pracy pies zachowuje pogodę ducha. On po prostu uwielbia swojego towarzysza i nie ma ani jednego zdjęcia, na którym nie próbowałby go pocałować.

Główne zdjęcie: google.com