To tak jak my na pół godziny przed terminem! Albo dziecko zbierające zabawki rozrzucone po całym mieszkaniu... każdy ma coś od tego sprytnego psa.

Co mówimy na trudności? „Nie dzisiaj!”. W każdym razie, ten pies najwyraźniej tak właśnie myśli. Nie da się go do niczego zmusić, nawet do wieczornego spaceru - znalazł doskonały sposób na unikanie wszystkiego, co mu się nie podoba. Myślę, że weźmiemy sobie tę metodę do serca. Nawet kość cukrowa, nawet stek, nie wyciągnie tego psa. Prawdopodobnie nawet traktor nie jest w stanie tego zrobić.

foto: google

Sunia River była szczeniakiem z ulicy i pierwsze miesiące swojego życia spędziła w schronisku. River jest typowym kundelkiem, ale jej właściciele uważają, że jest niechcianym potomstwem w wyniku skrzyżowania owczarka australijskiego z border collie. Jej rodzice mogli zostać wykorzystani do wyhodowania nowej „designerskiej rasy”, ale efektem końcowym była River. Jest wyraźnie mądrzejsza niż jakikolwiek przeciętny pies.

River i jej właściciele mieszkają w swoim prywatnym domu, więc każdego wieczoru, gdy nadchodzi pora pójścia spać, po prostu otwierają drzwi i pozwalają jej iść na spacer w ogródku. Załatwia się i wraca do domu, by położyć się na łóżeczku i przespać noc. Ale jeśli na zewnątrz pada deszcz, wieczorny spacer staje się przygodą.

I to nawet nie taka pogoda, że „dobry gospodarz nie wyrzuciłby psa na dwór” - wystarczy mżawka za oknem. Pies znalazł elegancki i całkowicie bezkonfliktowy sposób na uniknięcie konieczności wyjścia w taką pogodę. Nie musi się nawet wysilać.

Ona tylko udaje, że nie żyje.

Właściciele próbowali wszystkiego, przekupstwa i sprytu, ale River wciąż pozostawała nieruchoma, udając że „umarła”. W końcu właściciel, ku jej przerażeniu, po prostu przeciągnął ją po gładkiej, wypolerowanej posadzce do wyjścia na dziedziniec...

Source: youtube.com

Swoją drogą, najczęściej to sami właściciele ponoszą winę za problematyczne zachowanie psów - psy rozumieją naszą niechęć do spacerów w deszczu, odczytują nasze niezadowolenie i też odmawiają wyjścia na spacer. Kieruje nimi pewien rodzaj solidarności. Możliwe jednak, że Twój pies po prostu nie lubi wody, albo ma z nią negatywne skojarzenia. Jeśli Twój pies, tak jak River, nie chce wychodzić na spacer gdy pada, być może da się rozwiązać ten problem, ale będziesz musiał popracować z psem.

Możesz przyzwyczaić go do wody poprzez powtarzające się kąpiele z zabawkami i smakołykami, lub możesz dać mu smakołyki w mokrej trawie, aby stworzyć pozytywną więź. Jeśli żadna z tych rzeczy nie zadziała, spróbuj płaszcz przeciwdeszczowy dla psa lub kup parasol, pod którym zmieści się wasza dwójka.

Główne zdjęcie: google.com