Jeśli chodzi o zdrowie.

Menopauza jest szczególnym wydarzeniem w życiu kobiety. Towarzyszą jej różne zmiany w organizmie. Najczęściej kobiety skarżą się na zmiany w masie ciała.

Styl życia i dieta kobiety pozostają bez zmian, ale jej waga zaczyna stale wzrastać. Niektóre kobiety decydują się nie robić nic i zyskują kilkadziesiąt dodatkowych kilogramów.

Inne postanawiają zadbać o siebie, stosują diety, ćwiczenia - wszystko po to, by pozbyć się znienawidzonej tkanki tłuszczowej.

Bycie szczupłym jest obecnie w modzie. W dzisiejszym społeczeństwie panuje stereotyp, że tylko szczupła osoba może być piękna i zdrowa. W rzeczywistości jest to błędne przekonanie. Podejście to szczególnie dotyczy kobiet w wieku dorosłym.

Przybieranie na wadze w okresie menopauzy jest naturalnym procesem. Oto dlaczego.

1. Starzenie się jest nieuniknione. To spotyka każdego.

Starzenie się jest częścią planu natury. Tak miało być. Człowiek nie może konkurować z naturą, dlatego musi pogodzić się z pojawieniem się zmarszczek i innych oznak starzenia.

Nawet jeśli kobieta spędza cały swój wolny czas u kosmetyczki i wypróbowuje wszystkie dostępne zabiegi odmładzające, prędzej czy później będzie musiała zmierzyć się ze starzeniem.

Ciało kobiety więdnie z powodu braku równowagi hormonalnej. Zmniejsza się poziom progesteronu i estrogenu w organizmie. Powoduje to objawy typowe dla menopauzy: zaburzenia snu, arytmię itp.

2. Obecność tkanki tłuszczowej jest bardzo ważna dla zdrowia kobiet.

Podczas menopauzy jajniki zmniejszają produkcję estrogenu. Organizm kompensuje brak tego hormonu z tkanki tłuszczowej. Tłuszcz na brzuchu i udach jest więc bardzo ważny dla kobiet po 40-tym roku życia. Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że wzrost tkanki tłuszczowej w tym wieku jest normą!

3. Nie ma tłuszczu - nie ma estrogenu.

Brak tkanki tłuszczowej - organizm kobiety w okresie menopauzy nie otrzymuje odpowiedniej ilości estrogenów. Zaostrzy to objawy menopauzy i doprowadzi do szybkiego starzenia się organizmu. Dlatego należy być ostrożnym w stosowaniu rygorystycznych diet.

Lepiej jest trzymać się zrównoważonej diety, niż zadręczać się bezużytecznymi dietami.

Niedobór estrogenów prowadzi do zaburzeń pamięci, problemów z sercem i łamliwych kości. Skóra traci elastyczność, płyny są zatrzymywane, a kobiety często budzą się rano opuchnięte, nawet jeśli nie nadużywały słonych potraw.

Jeśli zaczniesz intensywnie walczyć z tłuszczem w okresie menopauzy, to uzyskasz suchą skórę i głębokie zmarszczki. Zrozum: zmiany zachodzące w organizmie kobiety w okresie menopauzy są całkowicie naturalne. Nie są one oznaką choroby lub nieprawidłowego funkcjonowania organizmu.

Naucz się kochać swoje ciało przy każdej wadze, podobaj się sobie, częściej doświadczaj pozytywnych emocji, unikaj negatywnych wiadomości czy ludzi - to doda Ci zdrowia.

Czy zgadzasz się z tym? Jak ty lub twoja mama przechodzicie przez menopauzę? Jakich objawów już doświadczyłyście?

Główne zdjęcie: binokl.cc