To była jego ostatnia szansa na ratunek. Pies nie tylko przeżył, ale i znalazł nowy dom.

Mieszkaniec Filadelfii Jack Joniken nie ma pojęcia, jak mógł zostawić otwarte drzwi wejściowe, ale to jego zapominalstwo uratowało jednego bezdomnego psa. Rodzina znalazła niespodziewanego gościa na podłodze w salonie o 4 nad ranem - żona Jacka usłyszała hałas i zeszła na dół, aby sprawdzić skąd dochodzi.

foto: google

foto: google

Sytuację wyjaśniło nagranie z kamery. Widać na niej, jak ranne zwierzę biegnie ulicą i nagle, zauważywszy uchylone drzwi, wchodzi do domu.

U pary niedawno urodziło się dziecko i, według Jacka, cały czas chodzi na wpół śpiący i zmęczony. Najwyraźniej dlatego mężczyzna zapomniał sprawdzić drzwi wejściowe.

Nawiasem mówiąc, pies nie był jedynym gościem tej nocy. Na nagraniu uchwycono również przechodnia, który postanowił sprawdzić, czy w domu wszystko jest w porządku. Zajrzał przez otwarte drzwi, zawołał właścicieli, a gdy nikt nie odpowiedział, zamknął je. Rodzina Jonikenów miała szczęcie, że ten przypadkowy gość nie okazał się włamywaczem!

foto: google

Rodzina współczuła suni, zaczęli nazywać ją Suzy, ponieważ było jasne, że nie miała łatwego życia na ulicy. Kulała na jedną łapę i była bardzo wychudzona. Jack najpierw zadzwonił do schroniska, aby sprawdzić, czy mogą zająć się psem, ale kiedy dowiedzieli się, co ją tam czeka, rodzina zdecydowała zostawić psa u siebie. Suzy została zabrana do weterynarza, gdzie została zbadana i wszczepiono jej mikrochip. Sunia wyglądała na tak małą i wychudzoną, że weterynarz początkowo pomylił ją ze szczeniakiem, ale okazało się, że Suzy miała około 9 lat.

foto: google

Po kilku tygodniach leczenia Suzy przybrała na wadze i w pełni powróciła do zdrowia. Szybko stała się częścią rodziny. Według Jacka, ich pupil emanuje miłością i czułością i dobrze dogaduje się z każdym.

foto: google

Rodzinie udało się również odnaleźć dobrego Samarytanina, który zamknął ich drzwi wejściowe i osobiście podziękować mu za to. Chociaż właściciele sprawdzają teraz kilka razy dziennie, czy drzwi wejściowe są zamknięte, cieszą się z powodu tego co stało się tamtej nocy - w przeciwnym razie mogliby nigdy nie poznać Suzy, która w krótkim czasie stała się ich najlepszą przyjaciółką.

Główne zdjęcie: google.com