Poznajcie Froga i Newta, dwa kociaki z tego samego miotu, które urodziły się z rzadką anomalią. Nie mają tylnych łap.

Pomimo swojej niepełnosprawności, obaj bracia nauczyli się chodzić prawie w tym samym czasie, co zdrowe kocięta. Bardzo dobrze chodzą na przednich łapach, a ich ogony pomagają im utrzymać równowagę.

Frog i Newt urodziły się w Liverpoolu, w Wielkiej Brytanii, a ich właściciel zamieścił zdjęcia kociąt w mediach społecznościowych, aby znaleźć im nowych właścicieli.

Kiedy wolontariusze „Rescue Me Animal Sanctuary” zobaczyli zdjęcia, postanowili zabrać kociaki do siebie.

foto: mimimetr.me

foto: mimimetr.me

Od dziesięciu dni Frog i Newt żyją w schronisku, a eksperci zbadali ich anomalię i powiedzieli, że nie znają żadnych dwunożnych kotów urodzonych w Wielkiej Brytanii. Uważają, że jest to wyjątkowy przypadek.

foto: mimimetr.me

Uważa się, że ich nieprawidłowość jest wynikiem inbredowania, tzn. ich matka i ojciec byli blisko spokrewnieni. Wrodzone anomalie nie są rzadkością w przypadku, gdy niewysterylizowane dorosłe koty i kotki z tego samego miotu są trzymane w tym samym mieszkaniu, a później pojawiają się kocięta.

foto: mimimetr.me

Według Stephanie Taylor, założycielki schroniska, brak dwóch tylnych łap nie wydaje się mieć wpływu na mobilność kociąt. Chodzą i biegają, a nawet udaje im się wskoczyć na krzesła i kanapę.

foto: mimimetr.me

Zachowanie i zdrowie kociąt jest teraz ściśle monitorowane. Możliwe, że zamieszkają na stałe w tym schronisku, jeśli nie znajdą się dla nich właściciele. Również jako dorośli będą na pewno potrzebować specjalnych wózków - ich zwiększone rozmiary utrudnią im utrzymanie równowagi.

foto: mimimetr.me

Główne zdjęcie: mimimetr.me