Nie jest tajemnicą, że zwierzęta wiedzą, jak zdobywać przyjaciół nie gorzej od ludzi, mimo że należą do różnych gatunków.

Historia, o której opowiemy na, jest tego bezpośrednim dowodem.

foto: laykni.com

W Petersburgu kot i surykatka cudownie koegzystują w tym samym domu, choć z natury są to zupełnie inne zwierzęta. Kiedyś surykatka została wykupiona z zoo, gdzie służyła jako żywa zabawka dla dzieci. Teraz nikt ją nie obrazi.

foto: laykni.com

Surya (tak nazywa się surykatka) wiele przeszedła w swoim krótkim życiu. Urodziła się pod Moskwą w małym zoo i gdyby nie dziennikarze z Jekaterynburga byłaby dalej zabawką dla dzieci. Kupili zwierzę i przewieźli je na Ural.

foto: laykni.com

Gdy szukali dla niej odpowiedniego miejsca zamieszkania, zabrała go do siebie redaktorka Ekaterina. W domu surykatka od razu zakochała się we wszystkich członkach jej rodziny, a nawet w kocie.

foto: laykni.com

„Od razu złożyła przysięgę wierności kotu i „ogłosiła” go przywódcą małej, ale dumnej, potulnej rodziny” — mówi kobieta. Tak się złożyło, że w tym tymczasowym domu surykatka przebywała cały miesiąc.

foto: laykni.com

W tym czasie surykatka też przyzwyczaiła się do Ekateriny - według niej nie bała się i nie uciekała, gdy chcieli ją pogłaskać, a także spała z ludźmi w łóżku.

Dlatego pozostała, by mieszkać w tym domu z ludźmi i ukochanym przyjacielem kotem.

Główne zdjęcie: laykni.com