Aby Twoje ciało było zdrowe i silne, a Twój wygląd cieszył oko, ważne jest, abyś otrzymywał wszystkie niezbędne składniki odżywcze, antyoksydanty i minerały. Wtedy Twoja skóra będzie gładka i równa, włosy gęste, a zdrowie dobre. Jednak poza owocami i warzywami, można również skorzystać z zupełnie bezużytecznych (ale tylko na pierwszy rzut oka) produktów, o których zostanie wspomniane poniżej.

Pestki moreli

foto: turba-urba.org

Korzyści płynące z pestek moreli są ogromne. Istnieją nawet specjalne odmiany moreli - z dużą pestką. Jedzenie dwóch pestek moreli dziennie może pomóc w zapobieganiu raka. Jądra pestek moreli są również wskazane w przypadku krztuśca, zapalenia oskrzeli i silnego kaszlu. Jedyną rzeczą jest to, że nie należy jeść więcej niż kilka pestek moreli dziennie: pestki moreli zawierają kwas cyjanowodorowy, który w dużych ilościach może być szkodliwy. Jądra pestek moreli można również zmielić i wymieszać z kremem lub olejami, aby uzyskać skuteczny peeling przeciwstarzeniowy.

Pestki żurawiny

foto: turba-urba.org

Pestki żurawiny można uznać za skarbnicę antyoksydantów i substancji biologicznie czynnych. Olejek eteryczny z pestek żurawiny zawiera aminokwasy. Stosowany zewnętrznie leczy zmiany skórne, w tym blizny i wypryski. Jedząc zaledwie 10 pestek dziennie, eliminujesz toksyny z organizmu, oczyszczasz i wzmacniasz mikroflorę jelitową, pozbywasz się obrzęków. Regularne spożywanie pestek żurawiny złagodzi bóle głowy i zmniejszy ogólne zmęczenie.

Pestki brzoskwini

foto: turba-urba.org

Edward Griffin, specjalista od chorób nowotworowych, zaleca włączenie pestek brzoskwini do swojej diety ze względu na zawartość amigdaliny lub witaminy B17. Substancja ta „programuje” śmierć złośliwych komórek bez wpływu na zdrowe tkanki. Ale trzeba uważać - podobnie jak z morelami, eksperci zalecają nie więcej niż 1-2 pestki dziennie.

Pestki winogron

foto: turba-urba.org

Pestki winogron to bardzo szczególny temat. Są one o wiele bardziej wartościowe niż same winogrona, ponieważ zawierają bardzo silne antyoksydanty roślinne. Substancje te mogą spowolnić proces starzenia się oraz chronić zdrowie i urodę przed niekorzystnym wpływem środowiska. Są stosowane w leczeniu chorób układu krążenia, miażdżycy, nadciśnienia i przewodu pokarmowego. Oprócz wyciskania oleju, z pestek winogron można sporządzić ekstrakt. W tym celu należy 200 g pestek zalać 0,5 litra wódki i trzymać w ciemnym miejscu przez 30 dni, od czasu do czasu wstrząsając. Stosować 3 razy dziennie po jednej łyżeczce przed posiłkiem.

Pestki granatu

foto: turba-urba.org

Granat jest owocem szczególnie dobrym dla krwi. Jednak wiele osób błędnie uważa, że pestki granatu są niesmaczne i bezużyteczne, więc je wypluwa. Tymczasem w starożytnych Chinach uważano, że pestki granatu zmielone z cukrem są potężnym narzędziem do utrzymania męskiej potencji. Jeśli okresu towarzyszą bóle i obfite krwawienia, jedz pestki granatu, a zauważysz, że poczujesz się lepiej. Ponadto pestki granatu zwiększają poziom hemoglobiny i rozrzedzają krew, zapobiegając tworzeniu się zakrzepów.

Główne zdjęcie: turba-urba.org