Kiedy Kalifornijczyk zobaczył tonącą dziewczynę, bez wahania rzucił się do wody. W podziękowaniu za uratowanie córki, jej rodzice postanowili spełnić jego długoletnie marzenie.

W sierpniu 2020 roku 10-letnia mieszkanka Teksasu Hayley Whiting i jej rodzina pojechali na wakacje do Monterey w Kalifornii. Podczas wypoczynku na plaży, dziewczyna weszła zbyt głęboko do wody i została porwana przez silne prądy i wciągnięta do oceanu. Widząc, że córka nie może wydostać się z wody, jej matka Samantha pospieszyła z pomocą, ale również stała się zakładniczką oceanu. Chwyciła dziewczynkę i posadziła ją sobie na plecach, mając nadzieję, że będzie w stanie się wydostać z wody, ale zorientowała się, że jest nieubłaganie ciągnięta na dno.

foto: google

Krzyki kobiety usłyszał Kevin Cozzi, mieszkaniec Merced, który odpoczywał ze swoją narzeczoną w pobliżu miejsca wypadku. Pływa od trzeciego roku życia, więc nie wahał się i wskoczył do wody. Razem, Samantha i Kevin zdołali wyciągnąć wyczerpaną Hayley na brzeg, gdzie dziewczyna otrzymała pomoc medyczną. Niestety, wybawca rodziny zniknął, zanim matka i córka zdążyły cokolwiek o nim się dowiedzieć.

W miarę upływu czasu rodzina pragnęła odnaleźć Kevina i odpowiednio podziękować mu za uratowanie ich.

Samantha zwróciła się o pomoc do grupy mieszkańców w Merced na Facebooku, mając nadzieję, że ta doprowadzi ją do Kevina. I udało się! Kobieta wkrótce dowiedziała się, że Kevin i jego narzeczona musieli odwołać swój ślub z powodu pandemii koronawirusa.

foto: google

Samantha postanowiła za pomocą platformy crowdfundingowej zebrać fundusze, dzięki którym jej wybawca mógłby zrealizować swoje długoletnie marzenie o poślubieniu ukochanej i zabraniu jej na romantyczną wycieczkę. „Gdyby nie zaryzykował swojego życia, nie tylko mnie, ale i mojej małej dziewczynki nie byłoby na tym świecie - mówi Samantha. - Kevin zasługuje na znacznie więcej.”

foto: google

Dzięki dobrowolnym datkom Samantha w krótkim czasie zebrała ponad 58 000 dolarów, a pieniądze wciąż przychodziły. Pieniądze te wystarczą, aby para mogła zapłacić za ceremonię ślubną i krótkie wakacje, a nawet wnieść opłatę początkową na dom.

foto: google

Kevin i jego narzeczona byli zszokowani tak hojnym prezentem. Według Samanthy, bohater powtarzał, że na to nie zasługuje. Ale rodzina, która dzięki odważnemu czynowi mężczyzny nie straciła tego dnia córki, ma wobec niego dług wdzięczności. W dniu swojego ślubu jesienią 2021 roku Samantha i Hayley spotkają się ponownie z Kevinem, aby podziękować mu za uratowanie życia.

Główne zdjęcie: google.com