Niektórzy ludzie nie mogą znieść rzeczy porozrzucanych po mieszkaniu, naczyń pozostawionych w zlewie lub ubrań nieuporządkowanie złożonych w szafie.

Innym całkowicie nie przeszkadza bałagan w domu i zaczynają sprzątać tylko wtedy, gdy coś zgubili i nie mogą tego znaleźć.

Jakie są przyczyny tej różnicy w postrzeganiu środowiska? Może to wina wychowania.

Ale astrologowie mówią nam, że wiele zależy od naszego znaku zodiaku.

Baran

Bardzo często w mieszkaniu osób spod znaku Baran panuje bałagan. Podopieczni planety Mars nie mają w zwyczaju robić czegoś, co ich w ogóle nie interesuje.

Przedstawiciele żywiołu ognia wolą zacząć nowy kurs, nauczyć się tańczyć lub śpiewać, malować, niż prać i prasować zasłony lub przeglądać ubrania w szafach.

Maksimum, które Baran może zrobić, to szybko zebrać wszystkie śmieci w pudełkach i torbach i schować w różnych kątach przed przybyciem gości. Kiedy sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli, a rzeczy, których potrzebujesz już tam nie ma, ten znak zodiaku woli wezwać serwis sprzątający.

Panna

Chociaż Panna jest często określana jako pedantyczna, jest to oczywista przesada. Osoby spod tego znaku uwielbiają czystość i porządek, ale nie są gotowe, by samodzielnie to sprzątać i utrzymywać porządek! Mogą być stylowo ubrane i zadbane, ale w domu Panny króluje: chaos, kurz, bałagan

Osobom, którym rządzi Merkury, bardzo trudno jest rozstać się ze starymi rzeczami. Nawet jeśli są już zepsute od dłuższego czasu.

Dlatego też wszystkie półki i szafki w ich domach są często zaśmiecone przedmiotami, które zupełnie nie nadają się do użytku. Ale sytuację komplikuje fakt, że brudna podłoga, porozrzucane skarpetki, ręczniki, podkoszulki i okruchy na wszystkich powierzchniach niezbyt przeszkadzają osobom spod znaku Panna.

Waga

Element powietrza często żyje również w bałaganie. To nie znaczy, że Waga nie wie, jak utrzymać porządek. To co innego!

Ludzie, którym patronuje Wenus, nie znoszą sprzątania. Zrobią wszystko, byleby tylko nie sprzątać. Osoby spod znaku Waga często gromadzą rzeczy w koszu na brudną bieliznę, a pranie uruchamiają dopiero wtedy, gdy nie ma już nic do ubrania.

Ale temu znakowi zodiaku należy się uznanie. Wiedzą, jak poruszać się w chaosie, który sami stworzyli i z łatwością znajdują to, czego potrzebują.

Bliźnięta

Bliźnięta są kreatywnymi i oryginalnymi osobowościami. Więc bałagan i chaos nie są dla nich problemem. Dla przedstawicieli żywiołu powietrza, jest to raczej harmonijne środowisko lub część wystroju wnętrza.

Bliźnięta nie zawracają sobie głowy plamami na meblach, zerwanymi tapetami, brudnymi oknami, stosami rzeczy w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Dla Bliźniąt o wiele ważniejsze jest, aby wybrać się na wycieczkę lub pójść do kawiarni, aby porozmawiać z przyjaciółmi.

Podopieczny Merkurego nie przejmuje się utrzymywaniem porządku. Poza tym zawsze znajdzie się wśród bliskich osób ktoś, kto zajmie się tym zadaniem domowym. W końcu Bliźnięta nigdy nie zgodzą się na wykonywanie tak nudnej pracy.

Główne zdjęcie: google.com