Betty i jej mąż znaleźli w pobliżu swojego domu uroczą kotkę. Młode małżeństwo zauważyło, że jest ona nietypowa - ma heterochromię (czyli różnobarwne tęczówki oka).

Zwierzę było brudne, głodne i przestraszone. Kotka nie chciała podchodzić do ludzi. Kiedy Betty próbowała ją pogłaskać, kotka schowała się i przez jakiś czas nie było jej widać.

foto: binokl.cc

Parze zrobiło się żal kotkę. Wynieśli więc z domu trochę wody i postawili talerze z jedzeniem. Na początku kotka bała się wyjść z ukrycia. Ale głód pokonał strach. Stała się odważniejsza.

foto: binokl.cc

Jednak dopiero po kilku tygodniach udało się zaprzyjaźnić ze zwierzakiem. Betty zostawiała jedzenie dla kotki trzy razy dziennie. Kiedy pojawiał się człowiek w pobliży, kotka wolała się ukryć.

foto: binokl.cc

Pod koniec trzeciego tygodnia wąsata znajoma Betty postanowiła jej wreszcie zaufać. Pozwoliła się pogłaskać. Wtedy młodzi ludzie zabrali zwierzę, aby zamieszkało w ich domu. Kotkę nazwano Fluffy.

foto: binokl.cc

W domu Betty zadbała o nią, kąpiąc ją, czesząc i obcinając trochę sierść. Teraz nie da się zauważyć, że Fluffy jeszcze niedawno mieszkała na ulicy.

foto: binokl.cc

Jest zadbaną, piękną i dobrze odżywioną kotką domową.

Ma też przyjaciółkę, Lacey, która mieszkała już wcześniej z Betty i jej mężem.

Główne zdjęcie: binokl.cc