Wszyscy prawdopodobnie znamy nazwiska najbogatszych ludzi na świecie, są one regularnie publikowane w rankingach publikacji finansowych, tabloidy bacznie śledzą ich życie osobiste. Ale okazuje się, że istnieje inna lista nie mniej udanych ... ogoniastych milionerów, o jednym z tych szczęśliwców opowiemy.

Pod koniec lat 90. niemiecki arystokrata, właścicielka stumilionowej fortuny, zmarła w pokoju, pozostawiając spadek jedynemu bliskiemu i ukochanemu stworzeniu - owczarkowi niemieckiemu Guntherowi III. Szczęśliwe i wygodne życie psa w zasadzie się nie zmieniło, nim wciąż opiekuje się zespół opiekunów, obsługujących i utrzymujących majątek i nieruchomość „milionera”. Niestety, nawet bardzo, bardzo bogate psy żyją nie dłużej niż dwie dekady, więc kolejnym właścicielem milionów został syn i spadkobierca ulubieńca hrabiny Carlotty Liebenstein - Gunther IV.

Przystojny urodził się ze „złotą łyżką w ustach”, mieszka w luksusowej włoskiej rezydencji, od czasu do czasu wyjeżdżając do innych swoich posiadłości. Pies ma nie tylko osobistego kucharza, wygodną siłownię i flotę luksusowych samochodów, ale także prywatny odrzutowiec i ekipę młodych profesjonalistów, którzy niestrudzenie powiększają psie bogactwo. Tak więc w ostatnich latach majątek Gunthera IV wzrósł co najmniej pięciokrotnie i obecnie prowadzi on listę najbogatszych zwierząt ze znaczną przewagą.

foto: lemurov.net

Niedawno prawnicy czworonożnego milionera ogłosili chęć pozbycia się luksusowych nieruchomości w Miami. Niegdyś luksusowa rezydencja należała do światowej ikony popu Madonny. Co ciekawe, przed zakupem Gunther rozważał dom Sylvestra Stallone jako rezydencję. Nie wiadomo, w jaki sposób owczarek multimilioner przekazuje swoje życzenia menedżerom, ale oni poważnie deklarują, że ostateczna decyzja należy do Gunthera.

foto: lemurov.net

Cóż, możemy tylko wierzyć im na słowo, Gunther jest raczej odnoszącym sukcesy „biznesmenem”, który może sobie pozwolić na wszelkie kaprysy, np. uwielbia wykwintny przysmak - białą truflę.

foto: lemurov.net

Pies w towarzystwie opiekunów przybył specjalnie na włoską aukcję i kupił swój ulubiony przysmak, wydając około trzech milionów dolarów. Wiadomo, że danie przygotował jego osobisty kucharz.

foto: lemurov.net

Na sprzedaży domu w Miami planuje się zarobić znaczną kwotę, w momencie zakupu jego koszt wynosił siedem i pół miliona dolarów, a kwota deklarowana do sprzedaży to co najmniej trzydzieści milionów.

Obecnie Gunther IV mieszka w swojej toskańskiej willi w towarzystwie przyjaciół - dwóch psów i sześciu kotów.

Główne zdjęcie: lemurov.net