Pamiętacie drugą część filmu Powrót do przyszłości, który stał się kultowy na swoje czasy? Rok 2015 wydawał się wtedy tak odległą datą, a realia tej odtworzonej przyszłości były zaskakujące i nieco ekscentryczne. Teraz rok 2015 za nami, a przyszłość nadeszła dawno temu. Jednak zdziwisz się, gdy dowiesz się, jak wiele rzeczy udało się do dzisiaj zrealizować . I pamiętaj, film został nakręcony w 1989 roku, kiedy konsola Dendy była szczytem technologii.

Gry bez joysticków

foto: leafclover.club

Uczeń z przyszłości mówi do Marty'ego: „Grać rękami? To jest dla najmłodszych!”

Od kilku lat pojawiają się gry, które nie wymagają klawiatury ani joysticka. Komputery są wyposażone w technologię sterowania ruchem i są w stanie nie tylko wychwytywać gesty, ale także na nie reagować.

Tablet

foto: leafclover.club

Pamiętasz, jak zbierano datki na przywrócenie zegara miejskiego? Tak więc Charles Fleischer, który zorganizował zbiórkę, miał urządzenie, które faktycznie wygląda jak tablet!

Okulary rozszerzonej rzeczywistości

foto: leafclover.club

W filmie okulary rozszerzonej rzeczywistości pojawiają się więcej niż jeden raz. A co mamy dzisiaj? Absolutnie każdy może kupić takie okulary!

Filmy w 3D

foto: leafclover.club

Tak, tak, w Powrocie do przyszłości 2 było kino w 3D. W drugiej części trylogii reklamowano kolejny film, Szczęki. A dziś prawie wszystkie filmy są kręcone w 3D. Poza Szczękami. Ale kto wie…

Komunikacja wideo

foto: leafclover.club

W Powrocie do przyszłości 2 bohaterowie niejednokrotnie wykorzystują komunikację wideo. Trafili więc do sedna: czat wideo jest dostępny dla każdego posiadacza smartfona lub komputera.

Inteligentny dom

Włączenie światła na życzenie? Lub otwieranie drzwi na odcisk palca? Kolejna przepowiednia z filmu, która się spełniła: system Inteligenty dom robi wiele więcej.

Sneakersy ze sznurowadłami, które wiążą się samodzielnie

Witaj w przyszłości: te sneakersy zostały zaprezentowane w zeszłym roku. Co więcej, szewcy pracują nad ich ulepszeniem i planują, że buty sportowe same będą regulować poziom dociskania w zależności od aktywności właściciela.

Telewizja interaktywna

foto: leafclover.club

Kiedy film pokazuje realia miasteczka Hill Valley, wszędzie stoją ogromne telewizory plazmowe, których ekrany są podzielone na kilka części. Warto więc spojrzeć na szczęśliwego posiadacza telewizji interaktywnej, a od razu uświadamiasz sobie, że między nami a ludźmi z uniwersum Powrotu do przyszłości nie ma wielu różnic.

Drony

foto: leafclover.club

Kiedy Marty dociera do rodzinnego miasta w przyszłości, widzi latające urządzenie spacerujące z psem… A to nic innego jak dron. Drony w filmie pełnią również rolę dziennikarzy.

Oczywiście ta technologia jeszcze nie rozwinęła się dp tegp pstopnia, ale jeśli dron wyposażony w kamerę jest odpowiednio skonfigurowany, będzie robić zdjęcia obiektowi ze wszystkich możliwych kątów.

Usługi w chmurze

foto: leafclover.club

„Nikt już nie używa płyt” — mówi jeden z bohaterów filmu. Co zaskakujące, nawet w tym przypadku przyszłość 2015 roku zbiegła się z rzeczywistością. Żadne dyskietki, dyski, a nawet pendrivy odchodzą na drugi plan, ponieważ wszystkie informacje można uzyskać bezpośrednio na urządzeniu elektronicznym. Ale film został nakręcony w 1989 roku - w okresie rozkwitu płyt kompaktowych, zwłaszcza muzycznych.

Główne zdjęcie: leafclover.club