Blogerka Valeria Mankova opowiedziała o prostym sposobie, który pomógł jej zmienić i uczynić swoje życie bardziej interesującym i satysfakcjonującym.

Czas, wiedza, umiejętności i zdolności są najcenniejszymi i najbardziej poszukiwanymi towarami na rynku pracy. Dlatego zawsze ważne jest, szczególnie w dzisiejszych realiach, aby inwestować w siebie.

Każdego dnia pojawia się coraz więcej nowych technologii i systemów, które mogą zastąpić część pracy ludzkiej, więc trzeba nadążać za duchem czasu i rozwijać się, aby zawsze być poszukiwanym i móc zarabiać na życie.

To, co pomaga mi nie zatrzymywać się w jednym miejscu, to „zasada 5 godzin”. Uważa się, że została wynaleziona i spopularyzowana przez Michaela Simmonsa, ale niewiele osób wie, że technika ta była aktywnie wykorzystywana już w XVIII wieku przez Benjamina Franklina.

Jaka jest zasada? To proste - musisz poświęcić godzinę dziennie (lub 5 godzin w tygodniu) na naukę: próbowanie nowych rzeczy, doskonalenie siebie.

Na przykład siedzisz w biurze przez cały dzień, a nagle w środku dnia wygospodarowujesz godzinę na czytanie, pisanie, eksperymentowanie, nietypowe hobby itp. Uczysz się i odkrywasz coś nowego, a w rezultacie Twój mózg pracuje lepiej, tworząc nowe połączenia neuronowe w mózgu.

Metoda ta pomaga między innymi rozwijać nasze ukryte zdolności. Nagle stajesz się bardziej świadomy siebie, swoich zainteresowań i pragnień. Nie mówiąc już o tym, że stajesz się niezwykłą i wszechstronną osobą.

Dziś „zasada pięciu godzin” została nieco zmodyfikowana, aby dostosować ją do współczesnych realiów. Jeśli nie możesz poświęcić całej godziny na tę czy inną czynność, zaczynaj od 20-30 minut.

Nie zapominaj, że audiobooki czy podcasty, których możesz słuchać na co dzień, dojeżdżając do pracy lub wykonując obowiązki domowe, również świetnie nadają się do poszerzania horyzontów.

Przy okazji, wcale nie musisz siadać i pisać jakiegoś wykładu o inwestycjach. Na przykład, zwyczajowa refleksja wielu osób również podlega „zasadzie pięciu godzin”. Autorefleksja, zastanawianie się nad popełnionymi błędami, daje możliwość uczenia się i lepszego zrozumienia życia.

Nie zapominaj o eksperymentowaniu: wielu trenerów radzi, aby zawsze stosować w praktyce to, czego się nauczyłeś. To, po pierwsze, pomoże Ci utrwalić nowe informacje, a po drugie, da Ci możliwość ocenienia, jakie rezultaty możesz osiągnąć, jeśli będziesz nad czymś ciężko pracować.

Dla wielu osób pojawia się obecnie palący problem zrozumienia swojego celu i wybrania ulubionego zajęcia, które nie tylko przyniesie radość, ale i zysk. Spróbuj stosować „zasadę pięciu godzin” i ty sam będziesz zaskoczony jak szybko zmieni się najpierw twoje myślenie i wtedy twoje życie zmieni się na lepsze.

Jeśli ciągłe uczenie się stanie się nawykiem, a nie ciężarem, z pewnością staniesz się bardziej produktywny, a tym samym odniesiesz sukces w wielu różnych dziedzinach życia.

Główne zdjęcie: wday.ru