Wszystkie lub prawie wszystkie kobiety wydają się uwielbiać orchidee. Piękne kwiaty, cóż mogę powiedzieć. Ale hodowanie ich w domu to zły pomysł. Bardzo zły. I jest ku temu co najmniej jeden bardzo ważny powód. Eksperci Feng Shui twierdzą, że orchidea jest jedną z najbardziej nieodpowiednich roślin do uprawy w domu. I to ma sens: storczyk jest rośliną epifityczną.

Oznacza to, że może spędzić całe swoje życie jako pasożyt na innych roślinach - nawet bez gleby! Wszystkie substancje potrzebne do życia czerpie z wilgotnego powietrza: pomagają w tym korzenie! Nic więc dziwnego, że w wielu kulturach ta roślina uważana jest za przyczynę, dla której zawsze brakuje Ci witalności. Orchidea po prostu wysysa ją z otoczenia!

foto: lime.energy

Dlatego eksperci feng shui twierdzą, że można ją uprawiać w pomieszczeniach niemieszkalnych, w biurach, czyli tam, gdzie jest dużo ludzi i gdzie się pracuje, a nie odpoczywa! Ale lepiej nie trzymać jej w mieszkaniu. Jest to absolutnie przeciwwskazane w sypialni! Jeśli miałeś orchideę w sypialni, pewnie pamiętasz, jak kiedyś czułeś się zmęczony od samego rana z niezrozumiałych powodów!

Jeszcze jedna rzecz! Orchidea jest kwiatem wyłącznie żeńskim! Potrafi niszczyć męską energię. Objawia się to w szczególności tym, że hamuje libido. Dlatego, jeśli wyrzuć roślinę nie ma takiej możliwości, umieść ją przynajmniej gdzie twój mąż spędza minimum czasu!

foto: lime.energy

Główne zdjęcie: lime.energy