Eksperci z Chińskiej Akademii Nauk Rolniczych nie potrafią jednoznacznie wyjaśnić fenomenu jajek z czarnym żółtkiem, ale nie zapowiadają niczego dobrego. Prasa przechodzi od paniki do mistycyzmu - wszyscy obawiają się powtórzenia incydentu.

Jajko jest jak jajko. Tylko zamiast żółtka jest czarne coś.

foto: lemurov.net

Było to w Hangzhou, gdzie mężczyzna o nazwisku Zhu otrzymał od swojego znajomego rolnika pudełko gęsich jaj. Nic nadzwyczajnego, a jednak okazało się to niespodzianką - najpierw w jednym, a potem w drugim jajku żółtka miały przerażająco czarny kolor! Nie było jednak żadnego zgniłego zapachu ani specyficznego smaku – zwyczajne jajka.

Tak, odważny Zhu spróbował tego. Po co coś dobrego ma się zmarnować?

foto: lemurov.net

Rolnik nie potrafił niczego wyjaśnić, sam był dość zaskoczony. Pozostałe jaja były normalne, a gęś została sprawdzona, czy nie jest chora i ponownie znosiła normalne jaja. Skąd więc bierze się ta czerń?

foto: lemurov.net

W zasadzie jest to możliwe, jeśli w diecie ptaka znajduje się silny barwnik. Na przykład morwa czarna, którą chętnie jedzą gęsi rolnika. Jednak wszystkie ptaki to jedzą i są na wolnym wybiegu, ale nigdy wcześniej nie było żadnych czarnych jaj. Tajemnica.

Source: youtube.com

Jak wskazują naukowcy, jedną z przyczyn może być poważne zanieczyszczenie środowiska. Może to być coś, czego jeszcze nie znany. I to właśnie jest najbardziej przerażające.

Główne zdjęcie: lemurov.net