W niektórych bajkach bohaterowie zawierają umowę i sprzedają swoje głosy w zamian za coś. Okazuje się, że można to zrobić również w prawdziwym życiu. Promobot oferuje 200 000 dolarów za ludzką twarz i głos na rzecz robotów.

Promobot jest już dobrze znany ze swoich zrobotyzowanych konsultantów

foto: lemurov.net

Doskonale rozumieją mowę, potrafią same mówić, są dość bystre i dobre we wszystkim. Dokładniej rzecz ujmując, odniosły one sukces komercyjny, ale twórcy poszli dalej i tworzą nowego robota. Kluczową cechą jest to, że musi on wyglądać dokładnie tak, jak prawdziwy człowiek.

W tej chwili roboty wyglądają tak

foto: lemurov.net

Powinny wyglądać w ten sposób

foto: lemurov.net

Należy zauważyć, że wszystkie rozwiązania techniczne są już gotowe. Oczy, które widzą, aparat mowy, mimika i wiele więcej. Problem w tym, że robot nie ma twarzy i nie można użyć do tego byle czego.

Przyszły robot powinien stać się przełomem

foto: lemurov.net

Technicznie, nie jest tak trudno zrobić twarz

foto: lemurov.net

Zespół doświadczonych wizażystów i rzeźbiarzy opanował sztukę tworzenia skóry niemal jak prawdziwej, naturalnych włosów i całej reszty. Prototypów jest wystarczająco dużo, ale istnieją komplikacje prawne. W przeszłości firma nie mając doświadczenia zrobiła kopię twarzy Schwarzeneggera z Terminatora i miała z tego powodu proces sądowy. Więc teraz chcą wszystko zrobić tak jak należy.

Czyjaś twarz będzie podstawą do stworzenia twarzy robota

foto: lemurov.net

Firma ogłosiła konkurs - płacą 200 tys. dolarów nagrody za to, że człowiek da im prawo do wykorzystania swojej twarzy i głosu do tworzenia robotów. Nie, nie musisz niczego oddawać fizycznie, wszystko zostaje przy tobie, ale rezygnujesz z roszczeń prawnych. Tak, aby wszystko było uczciwe i zgodne z prawem.

foto: lemurov.net

Co za początek! Tylko w ciągu pierwszych 24 godzin otrzymano ponad 20.000 zgłoszeń - tyle osób chciało sprzedać swoją twarz i głos! Firma wstrzymała przyjmowanie nowych wniosków póki nie zostaną przejrzane dotychczasowe.

Obejrzyj ten fascynujący filmik o tworzeniu twarzy dla robotów

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: lemurov.net