W sercu mężczyzny nie było miejsca dla szczeniaka, który urodził się nie taki jak reszta.

Ten pies rasy Staffordshire Terrier urodził się nie taki jak reszta jego rodzeństwo. Miał tylko w połowie uformowane prawe ucho i był niewidomy na jedno oko. Właściciel, niezadowolony z „wadliwego” szczeniaka, oderwał go dwumiesięcznego od rodziny i oddał do miejskiego schroniska o wysokim wskaźniku eutanazji. Praktyką takich instytucji jest usypianie zwierząt, jeśli nie ma chętnych na ich adopcje.

foto: goodhouse.ru

Taki pies miałby smutny los, gdyby nie został w porę zauważony przez Nicole Horabick, wolontariuszkę z organizacji non-profit zajmującej się obroną zwierząt „Cause For Paws”. Uroczy, nieśmiały szczeniak na zdjęciu grupowym w schronisku od razu przykuł jej uwagę i kobieta postanowiła mu pomóc. Nicole zabrała psa do swojego domu i nazwała go Captain Morgan lub po prostu Cap.

Badanie u weterynarza wykazało, że terier jest stosunkowo zdrowy. Nie mógł widzieć na chore oko, ale jego słabo rozwinięte ucho słyszało doskonale.

Szczeniak, który trafił do rodziny z kilkoma psami, początkowo był nieśmiały, ale z czasem zaczął się otwierać. Okazał się być bardzo czułym zwierzakiem, który potrzebował miłości życzliwego właściciela. Nicole, która nie mogła zatrzymać Captaina Morgana na zawsze, zaczęła szukać dla niego domu stałego. Stworzyła dla psa własną stronę na Facebooku, gdzie opowiedziała smutną historię teriera, który stał się niechciany przez rodzinę z powodu swojego wyjątkowego wyglądu.

foto: goodhouse.ru

Posty Nicole ze zdjęciami i filmikami z Capem przyciągnęły uwagę dużej liczby użytkowników, a wkrótce uroczy szczeniak zdołał znaleźć nowych właścicieli, którym wcale nie zależało na tym, ile uszu i oczu miał pies. Piesek wiedzie teraz szczęśliwe życie - wszystko dzięki dziewczynie, która nie mogła przejść obojętnie obok zdjęcia smutnego szczeniaka.

Główne zdjęcie: goodhouse.ru