Czy wiesz, jak zjeść wieloryba? Kawałek po kawałku, kawałek po kawałku. Jadłeś wieloryba? Jeżeli tak było, to zdecydowanie jesteś w rankingu najbardziej asertywnych znaków zodiaku. Sprawdźmy.

Pierwsze miejsce

Na pierwszym miejscu wśród asertywnych znaków jest Byk. Życiowa wspinaczka Byka jest nieunikniona. Odbywa się z różną prędkością, szybko lub powoli przez całe życie. Asertywność odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. W końcu Byk jak nikt inny, wie, że lepiej być asertywnym ale nie utalentowanym, niż obdarzonym talentem ale o słabej woli i leniwym. Byk nie boi się trudności, ponieważ jest to częścią ekscytującego życia, które Byk tak bardzo kocha. Śmieje się z depresji i subtelnych zaburzeń emocjonalnych innych. Zdradzi w sekrecie, że nie są one czasami mu obce, ale nigdy się do tego nie przyzna. Byk podchodzi do rozwiązywania życiowych problemów i trudności z całą odpowiedzialnością solidnego materialisty, którym jest w 100%. Asertywność osoby może przestraszyć lub zniechęcić, ale powinniśmy pamiętać, że skutkiem nigdy nie będzie krzywda innym. Chociaż czasami Byk może po prostu, bez złośliwych intencji, zapomnieć, jak daleko może się posunąć.

Drugie miejsce

Strzelec zajął drugie miejsce na tej liście. Jest asertywny, ale stara się nie przesadzać, ponieważ uważa to za poniżej swojej godności. Strzelec nie chce iść „po trupach”, chociaż czasami to robi. Potrafi być cwany, ukrywając swój temperament i poglądy, ale zdarza się to dość rzadko. Z reguły Strzelec poddaje się swojemu energicznemu i gorącemu temperamentowi, dumnie ukazując swoje „ja” otaczającemu go światu. Strzelec jest asertywny, ponieważ jest pewny siebie i swojej racji. Nawet jeśli na pozór nie za każdym razem pokazuje swój charakter (a robi to często), prawie zawsze osiąga swój cel. Czasami jego asertywność może być nawet niegrzeczna, ale Strzelec nie chciałby kogoś urazić. Po prostu nie zna innego sposób lub, z punktu widzenia Strzelca, po prostu nie mógł zrobić inaczej w stosunku do kogoś.

Trzecie miejsce

Olympus w asertywności po prostu nie może obejść się bez Barana. I tutaj jest na trzecim miejscu. Może się wydawać, że trzecie miejsce jest dla niego za niskie i tutaj powinien być absolutnym i bezwarunkowym (nawiasem mówiąc Baran będzie uważał te określenia za epitety) liderem. Ale faktem jest, że asertywność Barana jest tylko młodszą siostrą jego agresywnego zapału i kategorycznego usposobienia. Baran nie stosuje tak często asertywności jako narzędzia, ponieważ może bez niej doprowadzić swoje sprawy do końca. Oprócz siły, ma w swoim arsenale zarówno inteligencję jak i przebiegłość. Z jakiegoś powodu nie każdy może dostrzec to, chociaż leży to w ich własnym interesie. Niewielu osobom udaje się tak po prostu przejść obok lub ominąć Barana, chociaż przebiegłych manipulatorów nigdy nie braknie. Baran ma też wady – prawie dziecinna łatwowierność i dobroć.

Czwarte miejsce

Czwarte miejsce w rankingu najbardziej asertywnych znaków zodiaku zajął Lew. Lew jest asertywny, chociaż nie zawsze chce taki być. Ambicja i duma popychają go do przodu. Asertywność Lwa, dzięki zamiłowaniu do estetyki i dobrych manier, jest oparta na inteligencji i nie jest pretensjonalna. Dlatego zaskakujące jest czasem znalezienie ostrych pazurów w miękkich łapach. Lew uwielbia brać więcej niż dawać, mówiąc między nami, wierzy że ma do tego pełne prawo tylko dlatego, że on – to on, i kropka. Wygląda na to, że Lew często ma szczęście, ponieważ otoczony jest ludźmi lojalnymi wobec jego dumnej osoby. Ważną rolę odgrywa tutaj fakt że Lew jest czarującą i godną osobowością, której z jakiegoś powodu trudno jest czegokolwiek odmówić. Jednocześnie Lew umiejętnie ukryta asertywność przed ciekawskimi pod piękną puszystą grzywą.

Główne zdjęcie: google.com