Wszystkie te drobiazgi mogą zmienić nawet najbardziej luksusowy dom w niezbyt fajne miejsce.

Zdarzają się sytuacje, w których wydaje się dużo pieniędzy na drogie materiały i wykończenia, a mimo to z mieszkaniem jest coś nie tak.

Ważne jest, aby zrozumieć, że diabeł tkwi w szczegółach.

Jeśli nie jest zrobione dobrze, może to znacznie obniżyć wartość Twojego mieszkania.

Koce i narzuty na kanapie.

Projektanci są przekonani, że przykrycie sofy i foteli kocem to zły pomysł. To właśnie te meble często padają ofiarą kreatywności. Sofa z nowoczesnego mebla zmienia się w babciną wersję obitą różnymi kocami..

Zakaz na koce nie oznacza, że nie powinieneś mieć ich w swoim mieszkaniu. Jeśli nie chcesz, aby tapicerka sofy szybko się zniszczyła, możesz zlecić uszycie pokrowców na zamówienie.

Ładny koc można zgrabnie złożyć na podłokietniku sofy, aby móc się nim przykryć, gdy jest zimno.

Słaba jakość zasłon.

Nie tylko jakość tkaniny, ale także długość zasłon ma ogromny wpływ na ogólne wrażenie w mieszkaniu. Przy wyborze zasłon należy dobrze zmierzyć wysokość sufitu.

Idealnie, jeśli zasłony są do samej podłogi. Wówczas design Twoich okien będzie wyglądał na znacznie droższy. Jeżeli zasłony nie są od samego sufitu, to sufit wizualnie wygląda niżej.

Niektóre gospodynie uważają, że można zaoszczędzić pieniądze na jakości tkaniny. Ale w rzeczywistości może to zrujnować nawet najbardziej stylowy i drogi remont. Zasłony muszą być wysokiej jakości.

Komunikacja i okablowanie.

Jeśli masz wszystkie swoje kable na widoku, to nie jest to dobre rozwiązanie. Przewody, otwory wentylacyjne, wszystkie te rzeczy mogą zrujnować nawet najdroższy i najbardziej stylowy remont.

Obecnie istnieje wiele rzeczy, które można zrobić, aby to wszystko zamaskować. Na przykład, przewody mogą być ukryte w specjalnych maskownicach.

Niektórzy projektanci zalecają ukrycie przewodów za specjalnymi siatkami. Jedynie wskazane jest, aby wybrać metalowe lub drewniane. W Twoim mieszkaniu powinno być jak najmniej plastiku.

Okucia.

Producenci drzwi, okien i mebli często oszczędzają na okuciach. Dzieje się tak dlatego, że niewiele osób zwraca na nie uwagę. Tylko odpowiednio dobrane elementy wyposażenia mogą sprawić, że wnętrze stanie się ciekawsze i żywsze.

Jeśli jest słabej jakości, to wszystko będzie tylko tańsze. Zawsze można znaleźć jakąś alternatywę. Zrób eksperyment z gałkami. Wystarczy tylko wymienić uchwyty w drzwiach lub komodzie. W ten sposób można odświeżyć wnętrze.

Niewłaściwie zorganizowana przestrzeń.

Co jest uważane za największego wroga pięknego wnętrza? Bałagan w mieszkaniu. A przyczyną tego może być źle zorganizowana przestrzeń. To sprawia, że bardzo trudno jest utrzymywać porządek.

To nie tylko gospodyni, która jest niechlujem, ale brak czasu i dobrze przemyślanego wnętrza. Rozwiązanie jest dość proste. Wybierz system przechowywania i zapewnij specjalne miejsca do przechowywania.

Na przykład, jeśli trudno jest Ci za każdym razem posprzątać w szafie, możesz kupić specjalny wieszak. Jest to o wiele wygodniejsze i zawsze będziesz mieć swoje rzeczy w zasięgu wzroku.

Główne zdjęcie: google.com