Chiński multimilioner powiedział, że żyje za 100 dolarów miesięcznie, a po śmierci przekaże całą swoją fortunę na cele charytatywne.

Legendarny aktor Yun-Fat Chow, znany z ról w filmach „Przyczajony tygrys, ukryty smok”, „Kuloodporny” i wielu innych, prowadzi bardzo skromne życie.

foto: all4soul.com

63-letni aktor powiedział, że rzadko kupuje nowe rzeczy, jada fast food na mieście i często korzysta z transportu publicznego. Chow przyznał, że przez 17 lat używał telefonu Nokia i dopiero niedawno kupił smartfona, ponieważ jego stary telefon przestał działać.

foto: all4soul.com

Chow woli robić zakupy podczas wyprzedaży i nosi to, co jest dla niego wygodne. Na przykład, koszula za 98 juanów (14 USD) i sandały za 15 juanów (2 USD). Aktor powiedział:

„Nie noszę ubrań dla innych ludzi. Jeśli jest mi wygodnie, czuję się dobrze. Moim marzeniem jest być normalnym, szczęśliwym człowiekiem. Najtrudniejszą rzeczą w życiu nie jest zarabianie pieniędzy, ale utrzymanie pozytywnego nastawienia i przeżywanie reszty życia w prosty i beztroski sposób.”

Aktor ma podobno majątek w wysokości 714 milionów dolarów. Ponieważ on i jego żona Jasmine Tan nie mają dzieci, planują przekazać wszystkie swoje pieniądze na cele charytatywne. Kilka lat temu para założyła również własną organizację charytatywną i w wolnych chwilach pomaga ludziom.

foto: all4soul.com

„Pieniądze nie są moje. Oszczędzam je na przyszłość” - powiedział Chow.

Główne zdjęcie: all4soul.com