Jak wiecie, reputacja pitbulli jest raczej niejednoznaczna. Wielu się ich boi i próbuje je ominąć. Jednak większość ludzi nie bierze pod uwagę, że zastraszające zachowanie psów tej rasy jest konsekwencją ich niewłaściwego wychowania przez właścicieli i popełnianych przez nich błędów. Niektórzy właściciele pitbulli niechętnie pracują ze swoimi zwierzętami, podczas gdy kompetentne i przemyślane ludzkie podejście może zmienić budzącego grozę psa w lojalnego zwierzaka. Dowodem na to jest historia, o której opowiemy w naszym artykule.

Amerykańska rodzina z Ohio, składająca się z rodziców i dwójki dzieci, schroniła pitbulla o imieniu Amber, który został zabrany z centrum ratownictwa dla zwierząt. Jak powiedziała właścicielka psa Tracy Daniels, pies zawsze zachowuje się spokojnie, a nawet wzorowo.

Pewnej nocy Tracy zapadła w głęboki sen, ale po chwili obudziła się od tego, że Amber z niewiadomego powodu warczała i zdjęła z niej koc. Oczywiście zwierzę było czymś zaniepokojone i celowo próbowało obudzić właścicieli. Kobieta nie zdążyła jeszcze dojść do siebie i nie rozumiała, co się dzieje.

foto: mimimetr.me

Tracy wstała z łóżka i zaczęła uspokajać psa, myśląc, że ten miał zły sen. Ale Amber była zbyt niespokojna i natarczywie zwała właścicielke ze sobą. Właścicielka posłuchała zwierzaka i poszedła za nim do łazienki. Wkrótce odkryła przyczynę dziwnego zachowania Amber. Na zimnej, wyłożonej kafelkami podłodze w łazience znalazła nieruchomego syna twarzą w dół.

Tracy natychmiast wezwała pogotowie ratunkowe, które przybyło na miejsce w ciągu kilku minut. Okazało się, że chłopak miał atak. Na szczęście życie syna Tracy zostało uratowane dzięki staranności i upartości Amber. Chłopiec został przewieziony do szpitala, a po chwili wrócił do domu. Rodzina znów zaczęła żyć zwykłym życiem, ale od tej pory zwracała większą uwagę na dziecko, u którego stwierdzono pewne osobliwości zdrowotne.

Pozytywny wynik tej sprawy nie pozbawił Ember czujności i chęci opiekowania się członkami rodziny. Pies długo kładł się spać w pobliżu młodego właściciela, aby stale strzec jego spokój i być czujnym, gdyby coś mu się stało.

Rodzina, w której mieszka Amber, ma dużo szczęścia, bo w pobliżu jest lojalny i opiekuńczy zwierzak, zawsze gotowy do pomocy i podziękowania za zabranie ze schroniska i danie mu szansy na szczęśliwe życie.

Główne zdjęcie: mimimetr.me