Działaczka na rzecz praw zwierząt, Sarah Kelly z Greensboro w Północnej Karolinie, od dawna poświęca swoje życie pomocy zwierzętom i ich właścicielom.

Założyła Murphy's Law Animal Rescue, więc nie tylko ratuje i daje schronienie naszym małym braciom, ale także pomaga odnaleźć zaginione zwierzaki. Ostatnio w szeregach szczęśliwców pojawił się nowy członek - Harvey, malutki kociak, który miał szczęście, że został zauważony i otrzymał drugą szansę na życie. Chcemy podzielić się tą wzruszającą historią.

foto: lemurov.net

Dwa miesiące temu Sarah otrzymała telefon z prośbą o przyjazd po nowo narodzone maleństwo. Mieszkanka przedmieścia usłyszała dziwny pisk w swoim ogrodzie i pomyślała, że będzie musiała pomóc rannemu ptakowi. Błąkając się wśród drzew, znalazła źródło dźwięku - głodnego kociaka o ślepych oczach.

foto: lemurov.net

Przynajmniej tak wyglądał, gdy kobieta wzięła go w ramiona. Ciekawe jest to, że z tak drobnego ciała wydobył się tak przeszywający dźwięk. Rzeczywiście, kiedy Sarah przyjechała odebrać „znalezisko”, ona również była zaskoczona jego potężnymi płucami. Maleństwo, mimo swojego okropnego stanu, mogło śmiało pretendować do laurów solisty operowego, dlatego kociak został usłyszany przez kobietę będącą w domu.

foto: lemurov.net

W schronisku okazało się, że kotek, któremu postanowiono nadać imię Harvey, w skrócie od Harvest, wcale nie był ślepy. Jego oczy były w stanie zapalnym z powodu infekcji, ale po kilku dniach troskliwej opieki nie było po niej śladu. Wycieńczone maleństwo najpierw było trzymane w inkubatorze w komfortowej temperaturze.

foto: lemurov.net

Dość szybko przyzwyczaił się do nowego miejsca, przynajmniej nie dał o sobie zapomnieć w porze karmienia. Kiedy tylko personel wchodził z jedzeniem, Harvey nie wahał się użyć mocy swoich płuc. Dobry apetyt i umiejętność postawić na swoim, po kilku tygodniach zamieniły go w całkiem dobrze odżywionego kociaka.

foto: lemurov.net

Przy okazji, Harvey jest aktywny i ciekawski, a według obrońców zwierząt, jest bardzo „gadatliwym” i towarzyskim kotem.

foto: lemurov.net

Kiedy inne koty wyrażają radość ze spotkania z Sarah, ocierają się o nią, o jej ręce i prosząc o czułość w zamian, Harvest włącza „syrenę” na widok mamusi. Ani Sarah, ani jej koledzy nie mogą zignorować tak wymagającego i głośnego maleństwa.

Source: youtube.com

Ostatnio w życiu Harvesta nastąpiła zmiana na lepsze. Jego zdjęcie na stronie Murphy's Law Animal Rescue zobaczyła rodzina, która szukała zwierzaka. Przyjechali, żeby poznać malucha, który im się spodobał i już za kilka dni, po załatwieniu formalności, Harvey pojedzie do swojego nowego domu. Mamy nadzieję, że stanie się on jednym z najważniejszych prezentów świątecznych dla swoich przyszłych właścicieli.

Główne zdjęcie: lemurov.net