Niespodziewana atrakcja Królewskiego Koncertu Bożonarodzeniowego. Kate Middleton akompaniuje znanemu muzykowi - i zyskała milion polubień od fanów

Wszyscy wiedzą, że księżna Cambridge jest zapaloną sportsmenką, która lubi spędzać dużo czasu ćwicząc na świeżym powietrzu; jest również doskonałą kucharką i ma wielki talent do fotografii. Okazuje się, że i tak już obszerna lista talentów Kate Middleton może teraz poszerzyć się o muzykę! Przyszła królowa zaskoczyła widzów telewizyjnego świątecznego koncertu „Together for Christmas”, akompaniując na fortepianie znanemu piosenkarzowi Tom Walker.

foto: elle.ru

Według źródeł, Kate grała na fortepianie jeszcze jako dziecko i wyraźnie ulepszyła swoje umiejętności podczas lockdownu („to przyniosło jej i jej rodzinie wspaniałe emocje”). Ona sama zwróciła się do Toma Walkera z propozycją wspólnego wykonania jego piosenki, po tym jak spotkała go na imprezie charytatywnej w październiku.

foto: elle.ru

„Pomysł na ten występ należał do księżnej. Była pod wrażeniem Toma, kiedy go poznała i usłyszała „Leave a Light On”, piosenkę o zmaganiach osób cierpiących z uzależnieniem, podczas wydarzenia „Forward Trust” w październiku - skomentowało źródło z Town and Country. - Poprosiła go, aby zagrał razem z nią na bożonarodzeniowym nabożeństwie piosenkę „For Those Who Can't Be Here”, która jest tak ważna dla wielu w tym roku... Muzyka była bardzo ważna dla księżnej podczas izolacji, a gra na pianinie przynosiła jej wielką pociechę. Zauważa też, że muzyka zbliża ludzi, zwłaszcza w trudnych chwilach. Z tych powodów Kate osobiście bardzo chciała wziąć udział w występie Toma”.

Duet został nagrany w Westminster Abbey Chapel dzień przed nabożeństwem bożonarodzeniowym. Księżna wybrała na tę okazję czerwoną suknię swojej ulubionej marki Catherine Walker.

foto: elle.ru

Muzyk opisał występ z księżną jako „doświadczenie, które zdarza się raz w życiu”. dodał: „Nie jest łatwo po prostu usiąść przy fortepianie z grupą muzyków, z którymi nigdy wcześniej nie grałaś - i nagrywać to wszystko na żywo, ale ona świetnie sobie poradziła”. Tom opisał Kate jako „uroczą, miłą i serdeczną osobę”, mówiąc, że „poświęciła czas, aby osobiście podziękować wszystkim za możliwość wspólnego występu”. „To był dla mnie szalony dzień, chciałem się uszczypnąć, aby upewnić się, że to nie był sen. Być w tak pięknym miejscu, grać u boku Księżnej wraz z moim zespołem i kwartetem smyczkowym. Na pewno nigdy tego nie zapomnę! Moja mama była zszokowana, kiedy zobaczyła ten występ w telewizji.”

W ten sposób Kate chciała podziękować ludziom z całej Wielkiej Brytanii, którzy wspierali swoje społeczności podczas pandemii COVID-19. Do udziału w wydarzeniu fizycznie zaproszeni zostali przedstawiciele organizacji, którym patronuje rodzina królewska, osoby, które William i Kate poznali podczas ostatnich spotkań towarzyskich oraz osoby pracujące w dziedzinach, na których skupia się Fundacja Królewska. Obecny był również personel wojskowy zaangażowany w ewakuację z Afganistanu, młodzi nauczyciele i przywódcy religijni.

Główne zdjęcie: elle.ru