Księżna Cambridge dostała szafirowy pierścionek i kolczyki Diany Spencer. Ale Kate Middleton ma też bardziej wartościowe akcesoria od księcia Williama. Wśród nich jest pierścionek podarowany na początku związku oraz specjalny zegarek.

Pierścionek z granatem i perłą

Kate otrzymała swoją pierwszą biżuterię od Williama podczas studiów na uniwersytecie. Na znak miłości i powagi swoich zamiarów książę podarował Middleton pierścionek z perłą i granatem. Monarcha nie wybrał tych drogocennych kamieni przypadkowo. Granat to kamień rodzinny Kate, a perły - rodziny królewskiej. Księżna Cambridge zakładała ten pierścionek na bal absolwentów.

Pomimo symbolicznego prezentu William po ukończeniu studiów zerwał ze swoją wybranką. Rzucił Kate przez telefon w środku dnia pracy. Kiedy reporterzy zapytali księcia o przebieg jego spraw z Middleton, był zakłopotany. Harry był bardzo rozbawiony reakcją swojego brata.

foto: google

Kolczyki od ulubionej marki Middleton

W 2011 roku Kate i William obchodzili swoje pierwsze Boże Narodzenie jako małżeństwo. Książę dobrze znał preferencje swojej ukochanej i podjął właściwą decyzję z prezentem, jak to miało miejsce na początku romansu. Mąż Middleton kupił kolczyki od jej ulubionej marki biżuterii, Kiki McDonough. Biżuteria wykonana ze złota i ametystu kosztowała księcia 3,8 tysiąca funtów.

foto: google

Tajna broszka i pierścionek z brylantem

Książęta Cambridge zostali rodzicami dwa lata po ślubie. Urodziło się ich pierwsze dziecko, książę Jerzy. Zgodnie z tradycją William podziękował żonie za syna cennymi prezentami. Jednym z nich była broszka z różowym diamentem. Jego projekt został opracowany przez samego wnuka królowej wraz z jubilerami. Ponadto książę podarował żonie pierścionek z białego złota inkrustowany brylantami.

„Kate nosi trzy pierścionki – pierścionek zaręczynowy, pierścionek ślubny i ten, który podarował jej William, by uczcić narodziny George'a. Nawiasem mówiąc, z tej okazji księżna ma broszkę z różowym diamentem. Ta biżuteria jest nawet droższa dla Kate, niż pierścionek zaręczynowy Diany, więc ukrywa ją przed wzrokiem ciekawskich”- powiedział wtajemniczony.

foto: google

Specjalny zegarek

W trzecią rocznicę ślubu William podarował Kate zegarek Ballon Bleu de Cartier z maleńkim szafirem. Akcesorium doskonale pasuje do pierścionka zaręczynowego Middleton. Ten prezent stał się nawiązaniem do jego zmarłej matki, księżnej Diany, nie tylko ze względu na kamień. Spencer kochała Cartier. Sama nosiła zegarki tej marki, a także podarowała Williamowi grawerowane akcesorium.

foto: google

Naszyjnik z wisiorkiem

Książęta Cambridge odznaczyli swoją dziesiątą rocznicę ślubu wzruszającymi zdjęciami. Na jednym ze zdjęć najbardziej uważni Brytyjczycy zobaczyli na Kate naszyjnik z wisiorkiem w formie kwiatka. Po raz pierwszy założyła tę biżuterię. Według źródeł, Middleton otrzymała kolczyki na poprzednią rocznicę i ten naszyjnik dopełnił kompletu. Kate ma również zestaw diamentów od księcia Karola. Jego koszt szacuje się na trzysta dwadzieścia tysięcy złotych.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com