Ten kot dorównuje każdemu psu pod względem inteligencji, ciekawości i zamiłowania do podróży. Pomógł swojej właścicielce przejść przez wiele smutków i stał się prawdziwym członkiem rodziny. Spójrzcie na to urocze i zdolne zwierzę!

Gibson, szary kot z Toronto, wydaje się znać każdego psa w mieście. I nie tylko psa. Można go spotkać na ulicy i w kawiarniach, na spacerze w parku i w autobusie. Oto on, wyglądając jak królewski admirał, idzie po drodze przed siebie. I oto on siedzi na ramieniu swojej właścicielki. Gibson wygląda tak, jakby był gotów krzyknąć: „Ziemia! Ziemia prosto przed nami!”

Jest taki od samego początku. Kiedy przyszła właścicielka Gibsona, Sara, przyszła do domu mamy Gibsona, aby wybrać sobie kociaka, mały szary kociak był najbardziej aktywny z całego miotu. Nie chciał siedzieć w jednym miejscu, cały czas próbował zacząć poznawać wielki świat poza gniazdem i ciepłem matczynego brzucha. Gibson chętnie wspinał się na swoich niepewnych łapach w najbardziej niedostępne miejsca, co absolutnie urzekło Sarę.

Kiedy się spotkali, serce młodej kobiety było złamane. Właśnie straciła swojego pierwszego kota; zmarł ze starości, ale Sarze trudno było się z nim rozstać. Jeszcze trudniej było podjąć decyzję o znalezieniu kolejnego kota. Ale żywy i energiczny Gibson utrzymywał swoją panią w pełni zajętą, a smutek już nie był na pierwszym miejscu. Od czasu, gdy kociak był mały, rozpoczęli treningi, a właścicielka zaczęła uczyć swojego pupila różnych nieskomplikowanych sztuczek.

Szczerze mówiąc, nie liczyła specjalnie na sukces. Przed Gibsonem nie miała pojęcia, że koty mogą być tak utalentowane. (Choć wiemy, że połączenie zdolności i dobrego szkolenia pozwoli nauczyć kota pół setki różnych sztuczek - nie każdy pies to potrafi). Nauczyła kociaka chodzić w szelkach, skakać na komendę i rozwiązywać specjalne kocie łamigłówki.

Kiedy kot już się do tego przyzwyczaił, zaczęła zabierać go ze sobą dosłownie wszędzie; pojechali nawet nad wodospad Niagara, a Gibson wcale się nie bał. Nie przestraszył go ani hałas, ani obfitość wody. Jednak można zobaczyć Gibsona tylko na Instagramie: wykonywać sztuczki na ulicy kot odmawia - zbyt wiele czynników rozpraszających. Ale Sara nie traci nadziei, że uda się go do tego przyzwyczaić, bo jest bardzo mądry. Jest tak mądry, że potrzebuje ciągłych ćwiczeń i zajęć, inaczej kot się zaczyna nudzić.

Sara jest pewna, że ona i Gibson kochają siebie nawzajem i nie mogą być bez siebie. I choć jej kot jest bardzo czuły zarówno wobec męża, jak i dziecka, to więź między kotem a Sarą jest czymś naprawdę wyjątkowym. Choć nie wszystkie koty potrafią wykonywać polecenia i lubią spacery po ulicach, jeśli zauważysz, że Twój pupil ma takie skłonności - nie poddawaj się stereotypom na temat kotów, prosi Sara.

Główne zdjęcie: google.com