Ranking „100 Most Beautiful faces” co roku wymienia 100 najpiękniejszych mężczyzn na świecie, z osobnym rankingiem najpiękniejszych kobiet. Pragniemy opowiedzieć o znaczeniu projektu i zwycięzcach, którzy znaleźli się na pierwszym miejscu w rankingu 2021 roku.

Za stworzeniem rankingu stał popularny publicysta, krytyk filmowy i felietonista TC Candler. Projekt ma już ponad 30 lat, autor nawet nie spodziewał się, że jego pomysł stanie się internetowym fenomenem. Przez lata wyniki wyborów najpiękniejszych celebrytek zostały obejrzane przez miliardy internautów. Dziś „100 Most Beautiful faces” ma większą oglądalność niż popularne wydania takie jak People Magazine, Esquire, AskMen, Maxim, FHM i wiele innych.

„100 Most Beautiful faces” nie jest rankingiem urody w konwencjonalnym tego słowa znaczeniu. Nie zależy to od popularności uczestników ani od kraju ich zamieszkania. Ten ranking stara się raczej informować i poszerzać opinię publiczną, a nie ją odzwierciedlać.

Niezależni krytycy to grupa dwudziestu osób mieszkających w różnych częściach świata.

Wyszukują piękne twarze wśród celebrytów z różnych części świata, kierując się opinią większości użytkowników, a następnie tworzą listę przedstawicieli o idealnym wyglądzie. Perfekcja estetyczna to tylko jedno z kryteriów. Równie ważne są cechy osobiste i przekaz społeczny, jaki niesie ze sobą kandydat. Aby zrozumieć pracę wykonywaną przez krytyków, oto kilka liczb - 100 osób jest wybieranych spośród 105 000 pięknych i znanych dziewczyn (co stanowi mniej niż 0,0010%).

Tegoroczne pretendentki pochodzą z 45 krajów. Zwyciężyła Lalisa Manoban, 24-letnia tancerka, piosenkarka i modelka z Tajwanu. Dziewczyna występuje z południowokoreańskim zespole „Blackpink”, bierze udział w programach telewizyjnych i zajmuje się profesjonalnym szkoleniem tancerzy.

Ponadto dziewczyna została wybrana na ambasadorkę przez luksusowe marki takie jak Celine, Bulgari oraz markę kosmetyczną MAC. Celebrytka znana jest również ze swoich projektów charytatywnych - wraz z innymi członkami grupy wspierała ludzi dotkniętych powodzią w Tajlandii oraz sponsorowała zakup sprzętu medycznego.

Mężczyzną o najpiękniejszej twarzy na świecie został 25-letni Paing Takhon, aktor, piosenkarz i model z Myanmaru. Wiadomość o wygranej zbiegła się w czasie z jego uwięzieniem. Paing jest znany ze swoich projektów charytatywnych i postawy obywatelskiej. Jego wyrok jest następstwem aktywnego poparcia protestów w mediach społecznościowych, przeciwko obecnemu rządowi w jego kraju.

Główne zdjęcie: lemurov.net